Příběhy bezpráví - Cesta ke svobodě

Příběhy bezpráví - Cesta ke svobodě
Originální název: Příběhy bezpráví - Cesta ke svobodě
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Česko - anglická publikace Příběhy bezpráví – cesta ke svobodě doplnila stenojmennou výstavu a přibližuje osudy lidí, kteří se v letech 1948 až 1989 aktivně zapojili do boje proti komunistickému režimu.\r\n\r\nLidé, jejichž portréty jsou v katalogu zahrnuty, našli výjimečnou sílu k odporu proti komunistickému bezpráví. Někteří z nich byli členy ozbrojených protistátních skupin, jiní pracovali pro tajné služby demokratických zemí nebo vyráběli, distribuovali letáky či na protest proti stavu společnosti zvolili nejkrajnější možnost a spáchali protestní sebevraždu. Nezapomínáme ani na ty, kdo vzdorovali na poli kulturním: vydávali samizdaty, působili v občanských iniciativách, pořádali manifestace, organizovali petice. Za svůj postoj a aktivity byli všichni odsouzeni a uvězněni, mnozí za ně dokonce zaplatili životem. (Založil/a: Rezung)