Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mlýny osudu

83%
4 52
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mlýny osudu
Autor:
Originální název: Rörgast
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nejnovější vydání:
Moba - 2014
ISBN: 978-80-243-5952-6
Počet stránek: 416
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 9x v oblíbených
v přečtených 78x v přečtených
v knihovně 44x v knihovně
k přečtení 73x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 4x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Moba (2014) 978-80-243-5952-6 416

Uprostřed noci zabuší na dveře bývalého námořníka Gerlofa Davidssona dvanáctiletý Jonas Kloss a s hrůzou mu vypráví o tom, že na moři viděl loď, na jejíž palubě byli umírající námořníci a šílenec se sekyrou. Na Ölandu se zatím rozbíhá hlavní turistická sezona, přijíždějí sem tisíce lidí, ne všichni tu ale chtějí strávit dovolenou nebo obdivovat krásy ostrova. Starý muž jménem Aron Fredh se vrací po mnoha letech z ciziny na Öland s jediným cílem: pomstít se. Vysvětlení je třeba hledat jak v minulosti, tak v přítomnosti, a především v bohaté rodině Klossových, která na ostrově vlastní přepychové rekreační středisko. Jediný Gerlof začíná tušit, kdo by mohl Fredh být; možná se s ním dokonce kdysi dávno setkal. Oba spolu tehdy stáli na hřbitově u čerstvě vykopaného hrobu, když vtom zaslechli, jak se z rakve ozývá bouchání... (Založil/a: Shmade)

(více)  
Johan Theorin Johan Theorin
*1963

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

XZvire
80% 80% 80% 80% 80%
  4. 7. 2014, 16:09
Velmi příjemné čtení, taková oddychovka na léto. Díky krátkým kapitolám jsem knihu přečetla jedním dechem. Vřele doporučuji, kdo má rád trochu lehkého napětí a tajemna. Po dvou slabších dílech se Mlýny osudu hodně přibližují kvalitě Mlh Ölandu, které u mě vedou na prvním místě ze všech děl Theorina..
MMacicekk
80% 80% 80% 80% 80%
  2. 12. 2015, 16:26
Pěkná oddechovka na dlouhé zimní večery. Jak je již zde v komentářích uvedeno, děj plyne bez nějakých velkých zvratů, ale oproti předchozím knihám je zde méně napětí. Popis krajiny a atmosféra to však vynahradí. Moc se mi líbila dějová linka odehrávající se v Sovětském svazu.
Astonius
80% 80% 80% 80% 80%
  10. 9. 2016, 19:51
Díky krátkým kapitolám se kniha velmi dobře čte, autorův styl mi velmi vyhovuje, jeho popisy jsou takové nějaké opravdové a uvěřitelné. Bavil mě také velmi zvolený způsob vyprávění co se týče zvratů v příběhu - čtenář se dočte o něčem, co se právě stalo a další kapitola vyprávěná z pohledu jiné postavy tím začíná - ale úplně nenásilně, je to jen takový dotek, zmínka z novin, vyprávění souseda apod. Je to takový malý skok dopředu, člověk si uvědomí, že od doby události, o které jsme právě dočetli, uběhlo např. pár hodin nebo pár dní a hned známe reakce okolí. Po přečtení celé série musím však říct, že mi tato kniha přijde z té řady asi nejslabší - samozřejmě to bylo skvělé čtení, bavilo mě to moc, ale takové menší zklamání pro mě byla absence té ponuré mlhavé atmosféry opuštěného Ölandu, jak jsem byla zvyklá u knih předchozích - tedy to, kvůli čemu jsem se k Theorinovi stále vracela. Děj tohoto příběhu se odehrává z valné části v létě v přímořském letovisku, takže to osobité prostředí trochu zaniká. S ohledem na poklidnou formu, jíž je příběh vyprávěn, je také důležité najít si na čtení více času, aby se člověk mohl soustředit a přečíst toho víc než jen např. kapitolu - kouskování knize moc neprospívá. Velmi mě překvapila dějová linie z Ruska - o tom se anotace vůbec nezmiňuje a přitom tvoří podstatnou část knihy. Nevím, jestli by se mi do čtení chtělo, vědět to před tím, protože o zvěrstvech, které se děly, se mi většinou číst nechce, ale tady to prostě přišlo, bylo to velmi zajímavě podané a dokreslilo to okolnosti utváření osobnosti jednoho z hlavních hrdinů. Knihu doporučuji - moc :-)
Peeters
80% 80% 80% 80% 80%
  26. 10. 2014, 8:43
Starý dobrý Gerlof - co víc dodat.. Tempo klidné jako hladina v zálivu, sem tam vlnka, žádné hluboké zvraty, prima čtení. Blíží se dlouhé zimní večery, takže vřele doporučuji.