Deník politika

Deník politika

Podtitul: Zvolte mě… a budete brečet!

Malý princ - 2014
ISBN: 978-80-87754-41-2

Malý princ (2014) 978-80-87754-41-2 200

Ležel jsem zrovna na pláži v Toskánsku, prohlížel si mladé holky kolem a říkal si, jak se to stalo, že je moje manželka tak stará a tlustá, přestože já pořád vypadám mnohem mladší, když mi zavolali z partajního sekretariátu v Praze. Devět měsíců před volbami padl předseda partaje a volební lídr, protože ho chytili, když mu domů zrovna přivezli fůru zlatých cihel. A já jako člen vedení a náměstek ministra mám teď přijet do Prahy vybrat nového lídra! Už v osm hodin jsme se sešli v sekretariátu strany. Chvíli po osmé jsme se zavřeli do zasedačky, převážně mlčeli a jen se na sebe bezradně dívali. Nikdo nevěděl, jak začít, a hlavně, jak skončit. Až jeden místopředseda řekl: JSME V PRDELI!! A JESTLI S TÍM RYCHLE NIC NEUDĚLÁME, ZŮSTANEME TAM! Načež jiný místopředseda řekl: "Pavle, zvedneš to? Vytáhneš nás z prdele?" A já to zvednul!!! Stal jsem se volebním lídrem a úřadujícím předsedou STRANY DEMOKRACIE A OBČANŮ!!! Tak začíná strhující a leckdy až neuvěřitelný fiktivní deník skutečného politika. Autor, který si přeje zůstat v anonymitě, velmi otevřeně a bez obalu popisuje praktiky v zákulisí vrcholné politiky. A vy se nebudete stačit divit. (Založil/a: Anděl)