Originální název: The Street Lawyer

ISBN: 978-80-242-3150-1

Knižní klub (2011) 978-80-242-3150-1 296
Reader’s Digest Výběr (1999) 80-86196-07-0 564
Ikar (1998) 80-7202-404-3 292

Michael Brock je nadějnou vycházející hvězdou velké právnické firmy Drake & Sweeney. Nezná odpočinek, devadesát hodin týdně tráví v kanceláři a nemá čas zaobírat se ani rozpadajícím se manželstvím, ani svým svědomím. Pak se však stane společně s několika svými kolegy na pár hodin rukojmím ozbrojeného bezdomovce. Špinavý tulák policejní zásah nepřežije. Michael začne pátrat po jeho minulosti zároveň s ní odhalí podvod, do něhož je zapletena jeho vlastní firma a který měl tragické, smrtelné následky. To donutí Michaela přehodnotit svůj dosavadní život, opustit výnosné místo a pokusit se začít znovu, jinak a jinde. Třeba na ulici, třeba jako advokát chudých.

lensha95
  8. 3. 2012, 17:40
Kniha ze zajímavého prostředí, která nás vede k zamyšlení nad svým životem. Nutí nás přemýšlet o tom jak žijem a co děláme pro ty, kteří se nemají tak dobře jako my.
scajo
  16. 6. 2012, 12:41
Jedno z těch slabších Grishamových děl, kde se toho vlastně ani moc neděje. Čekal jsem mnohem víc, ale asi bylo chybou číst tohle ne úplně nezajímavé dílko hned po Firmě a Partnerovi. Taková Grishamovská oddechovka, na které není nic k zapamatování. Jestli chcete s tímto autorem začít, tak určitě ne tímhle.
yvona
  11. 12. 2012, 19:20
Michael Brock je mladý úspěšný právník gigantické právnické firmy, má před sebou slibnou kariéru a bohatství. Jednoho dne je přepaden s několika kolegy ozbrojeným bezdomovcem. Několik nekonečných hodin, během nichž hledí Michael do tváře smrti, ho přiměje, zamyslet se nad svojí lhostejností a tím změnit svůj život.
dzoko
  6. 7. 2016, 14:31
Kniha, ktorá vás donúti prehodnotiť svoj doterajší život, ak ho žijete podobným štýlom ako hlavný hrdina. Bodaj by bolo takych ludi viac.. Každý si však z tejto knihy zoberie niečo iné. Pre mňa bolo zaujímavé sledovať, ako jedna udalosť má vplyv na celý ďalší život jedného človeka...citlivého človeka, ktorý chce vidieť, na rozdiel od ostatných kolegov...ktorý obetuje všetko, aby mohol pomáhať. Pretože to je dôležitejšie ako hmotné statky. Najdôležitejšie.
sui
  6. 5. 2013, 21:24
Mně se to hodně líbilo, přečetl sem to na jeden zátah .
Jana R
  18. 10. 2012, 15:03
Pan Grisham má dle mého i lepší knihy, ale jelikož tahle byla první, která se mi dostala do ruky, tak má pro mne velkou citovou hodnotu. Díky téhle knize jsem se začala zajímat o ostatní jeho knihy.