Klíč ke slohu aneb Nerudou snadno a rychle

Klíč ke slohu aneb Nerudou snadno a rychle Originální název: Klíč ke slohu aneb Nerudou snadno a rychle

Albatros - 2007
ISBN: 978-80-00-01825-6

Albatros (2007) 978-80-00-01825-6 212

Praktická příručka z pera dlouholetých pedagogů spolehlivě poradí, jak se poprat se slohovou prací, a některým dodá i chuť do dalšího psaní. U každého slohového útvaru i postupu je nejen jeho stručná charakteristika, popřípadě největší úskalí, ale hlavně - a to je ojedinělé - ukázky slohových prací samotných žáků, které byly oceněny na literárních soutěžích. V praktické části jsou jednoduchá cvičení na rozvíjení slovní zásoby, ale i neotřelé náměty k zamyšlení a ke slohovým pracím. (Založil/a: marta-b)

Tomáš Fiurášek
  30. 6. 2014, 18:17
Ačkoli to nikdo nechápe, mám jistou zálibu v učebnicích. Z vlastní zkušenosti (stále jsem student) jsou učebnice nezáživné, nudné, ohrané. Tohle je ovšem pravým opakem! Skvělé úkoly, provázány citáty a povídáním. Opravdu záživná knížka, rozhodně mohu doporučit.