Na útěku

Na útěku

Vyšehrad - 2014
ISBN: 978-80-7429-074-9

Vyšehrad (2014) 978-80-7429-074-9 280

Vysloužilý mariňák Sam Dryden, jehož výcviková kvalifikace díky dřívější účasti v několika utajovaných bezpečnostních projektech je vysoce nadprůměrná, truchlí nad smrtí manželky a dcery. V jedné z bezesných nocí si jde zaběhat po pláži a narazí do vyděšené asi jedenáctileté dívky. Pronásleduje ji skupina mužů. Dryden se s ní skryje a vyslechne rozhovor pronásledovatelů, z něhož vyplývá, že dívku chtějí na něčí pokyn zabít. Oběma se podaří uniknout z oblasti městečka, kde dívku drželi několik měsíců na drogách. O život dívce usiluje velmi mocný člověk se známostmi na nejvyšších místech bezpečnostních agentur Spojených států a má k dispozici nejnovější výkřiky sledovací techniky včetně naprosto nových satelitů Miranda. Stačí mu lusknout prstem a zmobilizuje ozbrojené složky v kterékoli oblasti, vzlétnou stíhačky, vrtulníky vybavené termovizí. Dívka je obětí pokusů dvou konkurenčních zbrojních firem, u níž se kromě schopnosti číst myšlenky vyvinuly i schopnosti jiné. Momentálně je po aplikování drog ve stavu ztráty paměti, která se jí má do týdne vrátit. To je pro pronásledovatele naprosto nepřijatelné a snaží se ji do té doby zničit. Třebaže má pronásledovatel k dispozici složku Sama Drydena a ví, co se od něj dá očekávat, nepřestává vycházet z údivu. Dryden mu připravuje jedno překvapení za druhým. A hrají v tom roli i schopnosti prchající dívky. A k čemu slouží věž k přenosu mobilních signálů umístěná zcela nesmyslně uprostřed vyschlého jezera v poušti? (Založil/a: alča87)

Patrick Lee Patrick Lee

djarda
  12. 3. 2015, 9:20
Fakt parádně sepsané, živé, neodtrhnete se dokud neskončí poslední věta. Ten konec byl trochu zbytečný, ale co už no :-)
heyda
  9. 8. 2014, 11:55
Jsem velký fanda akčních thrillerů, tak jsem zkusil tuto knížku a byl jsem naprosto nadšený. Od začátku do konce neskutečná jízda plná zvratů a zajímavých postav. Škoda toho konce, který jsem si přál jiný, ale tak už to bývá, že kniha se nemusí vždy ukončit tak, jak bych si přál. Přesto vřele doporučuji. Už dlouho jsem tak nehltal stránky jako zde. 100%