Rétorika pro pedagogy

Originální název: Rétorika pro pedagogy

Grada - 2012
ISBN: 9788024719900

Grada (2012) 9788024719900 208

Kniha Rétorika pro pedagogy přináší fundovaný odborný výklad problematiky veřejných mluvených verbálních projevů, který je doveden do praktické aplikace v řadě cvičení k vytvoření dovednosti kvalitně promlouvat na veřejnosti. Zaměřuje se především na studenty učitelství a na pedagogy v praxi, kromě doporučení pro dospělé uvádí například i řadu námětů pro práci s žáky, může se však stát dobrým pomocníkem i pro zájemce z nepedagogické veřejnosti. Vedle tradičních čtyř kroků techniky řeči, a to respirace, fonace, artikulace a práce s dalšími funkčními zvukovými prostředky mluveného projevu, přináší i řešení komunikačních situací z pozic lingvistické pragmatiky, věnuje se otázkám kooperativní komunikace, zdvořilosti a umění ji vyjádřit, asertivitě i stresu a jeho překonávání. (Založil/a: vladislaus)

Lucy Sisk
  11. 10. 2015, 12:37
Psala jsem závěrečnou práci a pořád jsem si nebyla jistá v pár detailech. Hledala jsem na netu, co by mi mohla prospět a narazila jsem na tuhle super čtivou knihu. Přestože je cenově nízko, na kvalitu to vliv nemá. Doporučuji!