Slavná česká filmová klasika

Slavná česká filmová klasika

Nezjištěno / Jiné - 2014

Nezjištěno / Jiné (2014) Nakladatel: Charon media

Kniha je volným pokračováním úspěšného titulu Slavná světová filmová klasika a obdobně jako její předchůdkyně obsahuje rozšířené recenze na více než 100 filmových titulů. Čtenáři se tak populárně naučnou formou dozví technické údaje o filmu, recenzi, kritické přijetí novináři ve své době, zajímavosti z natáčení a medailonky důležitých tvůrců. U každého filmu je použita jedna fotografie, kterou jsme pečlivě vybírali. Kniha také obsahuje stať Všichni dobří čeští filmaři, která mapuje v několika kapitolách historii české kinematografie od jejích počátků až po současnost. Publikace je určena všem zájemcům o český film a je vhodná i jako studijní materiál pro studenty. (Založil/a: TeJoUsHeK)

cisty
  15. 8. 2014, 19:36
Sice jsem očekávala, že filmy budou řazeny spíše podle roku jejich vzniku a nikoliv abecedně, také mi trochu chybělo pár slov na závěr knihy.... ale přesto pro mne 100%. Pěkné komentáře, zavzpomínala jsem na filmy, které jsem kdysi viděla, a pár filmů jsem si přidala do svého soukromého seznamu "filmy, které musím vidět". Fotky k filmům byly vybírány opravdu pečlivě a citlivě (např. u Intimního osvětlení, Obchodu na korze, Kulového blesku...) - hned si čtenář/divák vybaví ty nejlepší scény z filmů. Podařená kniha.