Běž dál

Běž dál

Podtitul: Vzlety a pády maratonského závisláka

Originální název: Keep on Running
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Mladá fronta - 2014
ISBN: 978-80-204-3298-8

Mladá fronta (2014) 978-80-204-3298-8 230 Překlad: Jiří Balek

„Maraton vás zničí, ale současně po jeho absolvování zažijete nepopsatelné pocity. Je to svět, který miluju – svět, který se před vámi otevře, jakmile se oblečete do lycrového dresu, zalepíte si bradavky náplastí a běžíte 42 km ve společnosti třeba i 30 000 zcela neznámých lidí“ Phil Hewitt nás v rychlém tempu provádí svými lehce podanými dobrodružstvími na cestě. Dokončil už více než 20 maratonských běhů, a to za různých podmínek – od úděsného horka až po sníh a led, a v pásmu od Berlína až po New York. Je to příběh obyčejného chlápka, který si vypěstuje závislost na maratonech, a podává svědectví o vzletech i pádech, o motivaci, která vás donutí pokračovat, i když tělo vypovídá službu, a snaží se zodpovědět základní otázku „Proč to děláš?“ „Toto je nádherná, upřímná zpověď o přeměně maratonského začátečníka v člověka na maratonech závislého. Phil nás seznamuje s léčkami a emocemi, které s námi při prvním maratonu cloumají, a s tím, jak nás běhání umí chytit a nepustit.“ Liz Yelling, britská olympijská reprezentantka v maratonu. (Založil/a: Rutsuka)