Cela smrti

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2680-4

Knižní klub (2010) 978-80-242-2680-4 502
Knižní klub (1995) 80-7176-189-3 484

V roce 1967 vyletěly v mississippském městečku Greenville do povětří kanceláře židovského právníka Marvina Kramera, aktivisty hnutí za občanská práva. Zrovna si tam hrály Kramerovy malé děti. Na místě byl zatčen Sam Cayhall, od mládí člen Ku-klux-klanu, od dětství vychovávaný k rasové nenávisti, plodící násilí, zlo, smrt.
Odsouzen k nejvyššímu trestu čeká Sam na vykonání rozsudku ve státní věznici Parchman. Měsíc před popravou – v parném létě roku 1990 – tráví se stárnoucím a s osudem smířeným Samem nejvíc času jeho vnuk Adam Hall, právník firmy Kravitz & Bane. Ten se do poslední chvíle snaží Sama osvobodit, ale hlavně pochopit, jak a proč se z jeho dědečka stal na smrt odsouzený vrah. Určený den se však přibližuje a naděje na odvrat popravy jedna po druhé troskotají...

lensha95
  8. 3. 2012, 18:57
Úžasná kniha, která vás donutí zamyslet se nad životem.
Ukazuje nám věci z odlišné strany. A donutí vás se dívat na věci z různých úhlů.
Jedna z nejlepších knih od Grishama.
scajo
  14. 2. 2013, 14:14
S Grishamem mám velmi dobré i velmi rozpačité zkušenosti a Cela smrti se jasně řadí do té první kategorie. Jak píše lensha95, kniha skutečně nutí zamyslet se nad celým systémem a logikou trestu smrti ve Spojených státech i obecně. A i přesto, že patří mezi delší Grishamova díla, není roztahaná jako některé jiné a už vůbec ne nudná, naopak skvěle graduje - posledních padesát stránek je doslova nabušených napětím a emocemi. Rozhodně jedna z nejlépe napsaných a nejzajímavějších Grishamovek, u které navíc oceňuju, že nevyznívá jako klasická prvoplánová agitka proti trestu smrti.
LadysR2
  21. 10. 2013, 7:50
Slušná záležitost. 500 stran a ani jedna zbytečná. Zajímavě namíchaný koktejl amerického práva, života ve věznici smrti, historie jedné rasistické rodiny a vývoje společenského života ve státě Mississippi. A to celé zabaleno do stupňujícího se tempa. Dobře se to čte. A už mám v záloze dalšího Grishama :-)