Dívka s devíti parukami

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Mladá fronta - 2014
ISBN: 978-80-204-3235-3

Mladá fronta (2014) 978-80-204-3235-3 200 Překlad: Jana Hartlová

Jedenadvacet let – čas večírků, randění, studia, cestování a poznávání světa.
Alespoň do té doby, než Sophie, místo přednášky ve škole, poslouchá v ordinaci doktora K, proč se poslední dobou necítí ve své kůži – má rakovinu.
Konec legrace? Skoro. Krásné a veselé studentce se přes noc zredukuje život na pobyt v nemocnici. Mezi jejími zdmi neobjeví jen svět bílých plášťů, upovídaných sestřiček a sexy doktorů, ale také společných pokojů, vypadaných vlasů a tužek na obočí.
Aby si zachovala alespoň část „normálního“ života, a zpočátku hlavně proto, aby zakryla ztrátu vlasů v důsledku chemoterapie, pořizuje si paruky. S každou z nich získává trochu jinou identitu, o něco víc lehkosti, hravosti, bezstarostnosti, stává se jiným člověkem.

Sophie (hlavní postava a současně autorka) svou obtížnou cestu přirovnává k odysseovské pouti do rodné Ithaky. Na své pouti k uzdravení sbírá nesmírně cenné zkušenosti, učí se zvládat vlastní strach a vylepšovat vztahy s druhými lidmi. Všechno si pečlivě zapisuje. Píše o své pouti. O příhodách, které zažívá skrytá za svých devět paruk. Píše články do časopisu. A postupně vzniká kniha. Tato kniha. (Založil/a: Rutsuka)

smajlinka
  3. 1. 2015, 14:33
Úžasně silný příběh. Nikdo z nás by nechtěl být na jejím místě a vždycky jsou dvě možnosti: buď to vzdát, nebo se zachovat jako ona. Všem lidem jako Sofie klobouk dolů
Pets
  13. 11. 2015, 22:23
"Nikdo nechce chodit s holkou, která má rakovinu."

Obdivuji vnitřní sílu autorky a mám před ní velký respekt. Jako osobnost bezpochyby je skvělá.

Když ale odhlédnu od té true story a podívám se na knižní kvality, zas tak moc mě to popravdě nezaujalo. Asi se na mě nepodařilo přenést patřičné emoce. Nicméně přístup k nemoci je opravdu inspirativní.