Pouta krve

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Zoner press
ISBN: 978-80-7413-265-0

Zoner press 978-80-7413-265-0 302

Soubor hororových fantasy povídek, které nikoho nenechají klidným. Spojuje je temná atmosféra plná mystiky a záhad.

Obludné sošky patřící samotnému peklu, zrcadlo, v němž se zjevuje démon, přízračný zabiják uprostřed džungle - to jsou některé z motivů povídek, v nichř autorka nabízí čtenářům pohled do jiných světů, které se nevyznačují kouzelnou krajinou plnou elfů, ale ponurým prostředím, kde pravidla určuje temná magie, vládnou nemrtví a osud je v rukou rodového pouta krve. Kde na každém rohu číhá démon toužící po tom, aby do vás vstoupil a rozehrál nechutnou hru plnou bolesti a utrpení. (Založil/a: Weronyca)

Ciba
  23. 2. 2015, 13:28
Pro mě od Kossakowské první drobné zklamání. Zdá se mi, že v kratších textech nedokáže tak dobře gradovat a většina povídek se mi netrefila do vkusu ani tematicky. Okolo hororu se to navíc pouze tu a tam smýkne místo toho, aby vám na obnažené nervy brnkal každý nepatrný šelest. Vypsaného a precizního stylu této autorky se však dočkáte i tentokrát. Především některá z jejích nevšedních přirovnání vyloudí úsměv na rtech. Mezi nejlepší kusy patří Zrcadlo, Klid v Kalné Vodě (palec nahoru za Ambrosiuse) a Šarlatová vlna. Zbytek je průměr.
Desmond
  3. 9. 2014, 14:22
Parádní sbírka hororu a temné fantasy. Kossakowska umí pracovat s textem jako málokdo, umí dobře podat pointy. Za nejlepší kousky považuju povídky Diorama, Smutek a Šarlatová vlna. Kdo hledá lehce mrazivé čtení před spaním, neprohloupí.
cubajz
  11. 7. 2016, 9:59
Psáno ve stejném stylu jako mé oblíbené Knihy krve, které jsou ve výsledku o dost propracovanější a bizardnější, nicméně i tato sbírka stojí za to.