Supermatce řekni sbohem

Supermatce řekni sbohem

Karmelitánské nakladatelství - 2014
ISBN: 978-80-7195-681-5

Karmelitánské nakladatelství (2014) 978-80-7195-681-5 104

Vedl jsem rozhovory s matkami, které mají pocit, že všecko nenapravitelně zpackaly; s matkami v domácnosti, které marně přemýšlejí, proč si o nich druzí myslí, že si vybraly tu pohodlnější cestičku; s pracujícími matkami, trápícími se s náročným batoletem a ještě náročnějším šéfem, kteří si oba umějí dupnout, když nedostanou, co chtějí. Poslouchal jsem matky, které si myslí, že jim jediným na světě v noci nechtějí spát děti, ale také matky teenagerů, které mají pocit, že jsou jedinými rodiči, jejichž děti vedle nich prosedí celou cestu do školy beze slova.
Mnohé říkaly: „Kéž by nám někdo, když jsme měly děti malé, řekl alespoň část toho, co jsme se horko těžko naučily samy za pochodu.“
V této knize bych tedy rád předal něco z toho, co mi řekly, jako takové malé lekce mateřského umění.
(z autorova úvodu)
Rob Parsons pochází z Anglie. Původním povoláním je právník, ale ve Velké Británii je znám především jako zakladatel organizace Care for Family (1988), jejíchž služeb využily již tisíce lidí. Množství posluchačů se účastní jeho populárních seminářů na rodinná témata. Za svou službu rodinám byl vyznamenán britskou královnou. Česky vyšly jeho knihy Milovat proti všem předpokladům, K jádru úspěchu (nakl. Návrat domů), Deset tipů pro rodinu (KNA) a Deset tipů pro táty (KNA). (Založil/a: Moreanne)