Dračí doupě Plus: Příručka pro hráče

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Altar - 2005
ISBN: 80-85979-45-4

Altar (2005) 80-85979-45-4 167 Ilustrace Roman Kýbus, obálka Tomáš Kučerovský

Dračí doupě Plus (též DrD+) je česká vyprávěcí fantasy hra na hrdiny se složitějším a reálnějším RPG systémem, než u původního Dračího doupěte z devadesátých let. Je zde kladeno více důrazu na hraní postavy (role-playing) než v případě DrD. Kompletní pravidla sestávají ze šesti knih: Příručka pro hráče, Příručka Pána jeskyně, Zloděj a Theurg, Bojovník a Čaroděj, Hraničář a Kněz, Bestiář.

Příručka pro hráče je nezbytným základem pro hraní DrD+. Obsahuje pravidla pro tvorbu a vývoj hráčských postav, popis herních mechanismů, jimiž jsou řešeny veškeré činnosti ve hře, pravidla pro boj, pohyb a únavu a pro obecné dovednosti.

(Zdroj: cs.wikipedia.org a nakladatelství Altar) (Založil/a: Čtec)

MM1979
  27. 4. 2016, 12:01
DRD+ neuvěřitelně zbytečně složitá pravidla a principy. Člověk by se měl u hry na hrdiny bavit a ne sedět s kalkulačkou a pomocnými výpočty u počítače :-) Nevím, zda je to tím, že jsem už odrostl a ztratil z dosahu partu svých spolubojovníků, ale DRD+ a DRD II se mi zdá horší než klasické Dračí doupě. A je to jen můj názor, ale zda se mi, že jen těží ze značky a snazší se vyrazit prachy z fanoušků, protože klasické DRD 1.6 je za 20 let perfektně vyvážené a za ty dlouhá léta vyladěné do detailů a není důvod hledat nové pravidla a přístupy k postavám. Dvě hvězdy a vlastnictví jen z nostalgie nad původním počinem.