Tři tatínci a maminka

Tři tatínci a maminka Originální název: Tři tatínci a maminka

Brio - 2010
ISBN: 978-80-86113-93-7

Brio (2010) 978-80-86113-93-7 64

Na počátku všeho bylo slovo nakladatele, který si přál vydat knihu příběhů o kouzelných bytostech mezi námi. Nápad, aby se nad zadáním sešli tři spisovatelé a aby oněmi kouzelnými bytostmi byly maminky, šel s prvním ruku v ruce. Nejprve se tedy zdálo, že každý z oslovených napíše svůj příběh pro děti z pohledu tatínka, který vypráví svým vlastním potomkům o jejich mamince. Naši tatínkové, Pavel Šrut, Michal Viewegh a Martin Reiner, ale velmi rychle povznesli své ambice a námět se jim začal zdát příliš jednoduchý. Přitažlivější jim přišlo, aby maminka byla v příbězích jen jedna... Vlastně nejen maminka, taky jeden strýček, a celá rodina, kolem které se jejich vyprávění točí.
A tak vznikly tři příběhy, které zachycují tutéž maminku v různých obdobích života.
Knížku, která představuje překvapivě spojitý celek, dovedla k dokonalosti Galina Miklínová svou grafickou úpravou a ilustracemi.
Můžete ji chápat jako vydařený kolektivní literární experiment, anebo jako volnou sbírku povídek balancujících na hranici mezi světem dětí a světem dospělých. Ale především se můžete spolehnout, že pokud z ní budete předčítat svým dětem nebo i známým, nebudete je ani na vteřinu nudit. (Založil/a: marta-b)

Michal Viewegh Michal Viewegh
*31.03.1962

Pavel Šrut Pavel Šrut
*03.04.1940

Martin Reiner Martin Reiner
*01.08.1964

lennyd
  8. 6. 2013, 16:35
Tato knížka padla mé ženě do oka v knihovně, když vybírala nějaké pohádky pro dceru. Po přečtení trochu tápu, pro koho je vlastně určena - děti z ní nic moc mít nebudou, a pro dospělé je zase napsaná trochu moc dětinsky. Napadají mne pak jen babičky a dědečkové v domově důchodců či členové fanklubu Michala Viewegha. Ale ne, dělám si srandu - je jako dělaná pro rodiče, kteří se chtějí zase jednou vrátit do dětských let. Knížka se čte docela dobře, jednotlivé příběhy jsou kraťoučké a i nečtenáři by tuto knížku přečetli než řeknou švec...