Cestujeme světadíly

Cestujeme světadíly

Podtitul: Chvilku čteš ty a chvilku já

Grada - 2014
ISBN: 978-80-247-4841-2

Grada (2014) 978-80-247-4841-2 64

Kniha z edice Chvilku čteš ty a chvilku já je určena dětem od 6 let, které se učí číst. Aniž by to mělo vliv na děj knihy, je graficky upravena tak, že vždy část textu čte zkušený čtenář a modře psanou část textu začátečník. Pro lepší rozvoj čtení jsou použita malá i velká písmena a dokonce i psací text. Postupem času mohou děti číst delší pasáže a rodiče kratší, zkušenější čtenáři si mohou celou knížku přečíst sami. Půvabně ilustrovaná knížka seznamuje děti s jednotlivými světadíly, jejich charakteristickými prvky a typickými zvířátky, která zde žijí. Autorka nabízí pohled do minulosti a představí zajímavosti jednotlivých kontinentů. Na děti čekají drobné úkoly vyplývající z textu a hádanky. Žánrová rozrůzněnost tentokrát nabízí kromě formy básniček a krátkých příběhů také seznámení s populárně-naučným stylem. Knížka by tak měla sloužit nejen k prvočetbě, ale i k poučení malých čtenářů. (Založil/a: dadlinka)