Originální název: Lichožrouti

Paseka - 2015
ISBN: 978-80-7432-683-7

Paseka (2015) 978-80-7432-683-7 660 Souborné vydání 3 knih.
Paseka (2008) 978-80-7185-932-1 232

Je to nejobratnější lupič všech dob a dosud nikdy nebyl dopaden. Možná i vám se včera nebo právě v této chvíli ztratila ponožka. Kdo za to může? Lichožrout! Záhadný tvor, který žere ponožky a z párů dělá licháče.
Do jejich tajemného světa pronikla autorská a ilustrátorská dvojice Pavel Šrut – Galina Miklínová a vynořila se s napínavým a vtipným příběhem jedné lichožroutí rodinky, starého mládence pana Vavřince a malého nešiky lichožrouta Hihlíka. (Založil/a: marta-b)

TomToman
  25. 1. 2016, 21:59
Netradiční a příjemné počteníčko! Ke knize se asi i vrátím a navíc jsem zjistil až nyní, že existuje i pokračování:) Super
Hledající
  10. 9. 2011, 15:23
Je příjemné odpočinout si od různých "vážných a rozumných" knih a přečíst si něco, co vás aspoň na chvíli vrátí do dětství, kdy bylo všechno jednodušší, jasnější a nezatížené starostmi "dospělých". Nejsem infantilní, jen jsem si moc přál přečíst knížku, ze které bych mohl za nějaký čas číst svému synkovi, který se brzy narodí. A tento příběh za přečtení určitě stojí. Postavičky lichožroutů jsou velmi sympatické, dokonce i ty záporné mají v sobě (aspoň chvilkami) "něco dobrého", už jen tím, že se malý človíček, který vstupuje do jejich světa, poučuje co se má dělat a co ne, jak se chovat k ostatním okolo, nebo že se má i těm, kteří zklamali, dát druhá šance.
Sylvie
  27. 1. 2013, 23:38
Kamarádka v práci tuto knížku čte svému 5letému synovi a podle jejího nadšení je mi jasné, že si ji od ní budu muset půjčit. Už ten název je naprosto úžasný!!!!!!!!!!!!!
ZuDu
  10. 6. 2016, 10:48
Musím říct, že kniha mě okouzlila a každý večer jsem se těšila na pokračování. Četla jsem si ji před spaním jako Večrníček, ale chodila jsem kvůli ní spát později, než jsem chtěla, protože jsem si říkala - a ještě jednu kapitolu, tak a ještě jednu, teď u vážně poslední, a ještě úplně posledně poslední kapitolu... :o)) . A ilustrace v ní jsou výborné :o). Moc milé, vydařila se :o).
Haseová
  16. 4. 2014, 20:43
Úžasná kniha... jednou bude patřit k večerním četbám pro mé děti... a když nebude čas číst, audiokniha namluvená Bárou Hrzánovou mě, myslím, vysoce předčí:)..