Děda

Originální název: Děda

Bookman - 2007
ISBN: 80-903455-6-0

Bookman (2007) 80-903455-6-0 224

Nová kniha autora románu Zatím dobrý (Mašínovi a největší příběh studené války), za který obdržel cenu Magnesia litera za nejlepší knihu roku 2004. V této próze popisuje životy své rodiny v totalitních režimech 20. století. (Založil/a: skjaninka)

vladislaus
  11. 12. 2012, 15:21
Autor mne nadchl svou knihou o Mašínech, a tak jsem šáhl po biografické knize o jeho rodině.
Novák píše dobře, ale životní osudy se svou dramatičností nemůžou srovnávat se životy bratrů Mašínů, a proto to není nijak vyjímečná kniha.
Peetuliska
  15. 10. 2014, 10:34
Kniha je psána z pohledu chlapce (autora) a vypráví o útrapách jeho rodiny za války a následně za komunistů. Nejvíce prostoru je věnováno právě dědovi, kdy se autor jakkoliv snaží, aby ho jeho děda měl rád. Řeší se otázky kolektivizace, udavačství a přetvářek. Kniha ve mně vyvolala lehkou zatrpklost a pocit nespravedlnosti. Četla se velice lehce i díky krátkým a přehledným kapitolám.