Šibeniční vrch

Originální název: Gallows Hill

Baronet - 2014
ISBN: 978-80-7384-856-9

Baronet (2014) 978-80-7384-856-9 216

Sedmnáctiletá Sarah Zoltanneová se proti své vůli ocitá v městečku Pine Crest, kam se její matka přestěhovala za svým partnerem. Konzervativní starousedlíci nevítají nové sousedy s otevřenou náručí a Sarah se v místní střední škole cítí jako vyvrhel. V předvečer svátku Všech svatých se pořádají tradiční studentské oslavy a Sarah, v naději, že konečně získá kamarády, ochotně souhlasí s rolí věštkyně budoucnosti. Její přesvědčivý výkon má obrovský úspěch a Sarah zdráhavě souhlasí, že bude ve hře pokračovat. Nevinná zábava se však změní v noční můru. Spolužáci podezírají Sarah z čarodějnictví a chtějí ji vystrašit. Nakonec ale podlehnou davové hysterii a chystají se napodobit zfanatizovaný dav, který koncem 17. století oběsil v nedalekém Salemu devatenáct údajných přisluhovačů ďábla... (Založil/a: Laponka)

Katniss Lavender
  8. 1. 2015, 23:16
Co to bylo? Líbí se mi knihy o čarodějnických procesech, Salem mne fascinuje a myslela jsem si, že každá kniha na toto téma musí stát za to... Mýlila jsem se. Od dvousetstránkové knihy nemůžete čekat zázraky, ale něco jsem přece jen čekala a nedostala to. Nemohu říct, že by kniha byla vyloženě špatná, to ne. Ale dalo se z toho vytěžit mnohem víc!
Lucky83
  13. 8. 2014, 12:40
Přeci jen o malinko více se mi zamlouvalo Temnou chodbou. Nic méně ani tato kniha nepostráda určitou originalitu a napěti. Spisovatelka se asi i záměrně vyhýbá se zbytečnou romantickou rovinou,což musím také ocenit. Z konce jsem už nebyla tak překvapená, jako u předešlé knihy tak proto 4*