Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Dračí Doupě II - Bestiář

100%
5 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Dračí Doupě II - Bestiář Originální název: Dračí Doupě II - Bestiář
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Altar - 2012
ISBN: 978-80-85979-69-5
Počet stránek: 160
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Altar (2012) 978-80-85979-69-5 160 Ilustrace Ondřej Hanzlík; obálka Jan Pospíšil

Nebezpečí číhá všude. Na nočním nebi krouží siluety vampýrů a z rozvalin chrámů se ozývá kvílení mrtvých kněžek. Lesem se žene divoká honba s bezhlavým lovčím v čele, v patách jí táhnou přízrační vlci a jezinky hodující na mršinách. Stepí se šíří děs z obřího červa olgoje chorchoje, na moři může vaši loď napadnout kraken, v jeskyních si zas dávejte pozor na zákeřné permoníky. A pokud všechny hrozby ve zdraví přečkáte a uložíte se ke spánku, noční můra už na vás ve snech netrpělivě čeká.

Bestiář je první oficální doplněk pro hru Dračí doupě II. Najdete v něm více než stovku bytostí připravených pro vaše dobrodružství, od obyčejných lidí až po netvory. Oproti bestiáři v základních pravidlech je popisu každého tvora věnováno více místa, takže uvnitř naleznete rozsáhlejší zápletky, propracované vztahy s jinými bytostmi, nápady na využití nestvůr ve snovém světě, oblíbené manévry a řadu dalších zajímavostí. Těšit se můžete na nové zvláštní schopnosti i na tipy pro tvorbu vlastních bytostí. S tímto Bestiářem čekají vaše hráče neobvyklé výzvy, tajemství, jež mohou odkrývat, okamžiky plné napětí i humoru, a v neposlední řadě spousta zábavy.

(Zdroj: nakladatelství Altar) (Založil/a: Čtec)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Čtec
  2. 8. 2015, 22:32
Bestiář je bohatě vybaven skvělými ilustracemi. Od maličkých až po velké celostránkové. Obrázky Ondřeje Hanzlíka mi pojetím hodně připomínají černobílé kvaše Zdeňka Buriana ze starých dobrodružných knížek.

Co se textové části týče, plánovitě je zaměřena na slovanskou mytologii. A tak, my hobití kelto-anglo-sasové, odkojení všemi možnými elfy, trolly a gobliny, se najednou ocitáme ve světě Kytice Karla Jaromíra Erbena a potkáváme klekánici, vodníka, psohlava, vytoužence, černé spřežení, oživlé kamenné chrliče, větrnice a rusalky. Z ruských dřevních bylin sem zavítali bojaři, kostěj nesmrtelný či baba Jaga. A kdo by se v tom všem ztratil, tomu jistě dobře poradí mluvící liška podšitá.