Originální název: Malfuria - Das Geheimnis der singenden Stadt
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Fragment - 2014
ISBN: 978-80-253-2139-3

Fragment (2014) 978-80-253-2139-3 240 Vyšlo pod názvem Zpívající město.
Fragment (2008) 978-80-253-0731-1 240 Vyšlo pod názvem Tajemství zpívajícího města.

První díl napínavé fantasy trilogie! V Barceloně žije u starého malíře map dívka Catalina, jejíž poklidný život náhle přeruší létající galeona Medúza, která do města přiveze zlověstné postavy s maskami harlekýnů. Ty kolem sebe šíří chlad a temnotu a mají jediný cíl: zmocnit se Cataliny. Catalina utíká a postupně vychází najevo, že není obyčejná dívka, ale že v ní dřímají strašlivé síly. Doufá, že se v Malfurii, tajemném místě uchovávajícím veškeré vědění pradávných čarodějnic, dozví celou pravdu o všem, co se kolem ní děje. Na světě znovu ožívají prastaré, již dávno zapomenuté čarodějnické schopnosti. (Založil/a: Kaori)

Nikolka001
  4. 6. 2014, 13:16
Očekávala jsem od knihy něco více. Příběh byl čtivý, překlad také. Pouze mi zde chyběla trocha více akce a zvratů, které by příběh velice zpestřily.
Garis
  20. 10. 2011, 20:06
Ze začátku jsem se nemohla vůbec chytnou a zorientovat se v ději.To však rychle přešlo a mohu říct že mě kniha vtáhla. Je to fantazie která se neopakuje a je svým způsobem originální. Kniha je čtivá a kupodivu zápletku jen tak nerozlousknete.