Těžké časy

Těžké časy Originální název: Těžké časy

Belza Marek - 2008
ISBN: 978-80-87116-04-3

Belza Marek (2008) 978-80-87116-04-3 328

Kniha vychází nejen v roce 110. výročí narození Jana Bati, ale též jako příspěvek k oslavám 90. výročí vzniku Československé republiky. A to případně, neboť se zaměřuje na kritické období předválečných let 1938 – 1939. Vyvrací léty petrifikované mýty kolem tohoto horoucího vlastence, kterého jsme, jak už to u nejlepších synů naší země bývá, vyštvali do emigrace a připravili se tak o plody jeho tvůrčího potenciálu. Vrátíme se do doby okolo Mnichova a nahlédneme do kuchyně zlínského podniku a jeho dělného týmu, odhodlaného bránit vlast do posledního dechu. Přímo u zdroje se seznámíme s politickým myšlením Jana Bati a s reáliemi dosud málo známé druhé republiky. Dozvíme se, jak to bylo s Baťovou návštěvou u Göringa. Budeme svědky jeho zatčení gestapem a dramatických okolností emigrace jeho rodiny z obsazené vlasti. (Založil/a: janeicka)

Jan Antonín Baťa Jan Antonín Baťa
*07.03.1898 - †23.08.1965