Alchymistova dcera

Alchymistova dcera Originální název: The Alchemist’s Daughter

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-701-5

BB art (2010) 978-80-7381-701-5 344

Emilie Seldenová vyrůstá jako osamocené dítě ve starobylém sídle v anglickém Buckinghamshire, opředeném mnoha tajemstvími. Žije pouze se svým asketickým otcem Johnem, přírodovědcem a alchymistou, který z ní chce vychovat svou následovnici, a se dvěma sloužícími. A tak ačkoliv se Emilie vyzná v přírodních vědách jako žádná jiná dívka v zemi, do tajů lidské duše nikdy nepronikla, protože nemá nikoho, kdo by ji k tomuto poznání zavedl. Na jaře roku 1725 naruší jejich zatím nejodvážnější experiment – pokus vdechnout život mrtvé hmotě – příjezd dvou zajímavých mužů. Emilie pod dojmem první lásky a přívalu dosud netušených citů učiní osudové životní rozhodnutí. Ocitá se v Londýně, v honosné, ale zároveň nemilosrdné společnosti, na kterou není ani v nejmenším připravená. Pokusí se uprchnout zpátky ke svým knihám a studiu, ale místo toho narazí na ohromující tajemství. Teprve toho skandální odhalení jí pomůže vyznat se sama v sobě, pochopit své nejbližší a najít smysl svého dosud nenaplněného života. (Založil/a: Kaori)

Katharine McMahon Katharine McMahon

1307_A_0507
  22. 5. 2013, 20:55
Název, obálka i popis přímo lákaly, abych si ji odnesla z knihovny...a pak jsem ji měla rozečtenou tři týdny. Prvních třetinu (zhruba)jsem uvažovala, že ji odložím, pak se začalo konečně něco dít. Přestože je příběh originální, jeho zpracování je zvláštní - takový nijaký. Proto tři hvězdičky, není ani výborná ani otřesná, prostě nic moc. A konec je - jaksi bez konce.