Nemůžeme zapomenout = Našťi bisteras

Nemůžeme zapomenout = Našťi bisteras

Podtitul: nucená táborová koncentrace ve vyprávěních romských pamětníků

Originální název: Nemůžeme zapomenout = Našťi bisteras
Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Univerzita Palackého - 1994
ISBN: 80-7067-354-0

Univerzita Palackého (1994) 80-7067-354-0 244 Terminologický slovník -- 2000 výt.. -- Obsahuje bibliografii a bibliografické odkazy. -- Vydavatel: Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci

Autor v první kapitole nastiňuje historii diskriminace a genocidy Romů za Druhé světové války. Hlavní část knihy pak tvoří přepisy zaznamenaných vzpomínek Romů uvězněných v koncentračních táborech. Kniha obsahuje také seznam doporučené literatury a slovník slangu užívaného v koncentračních táborech. (Založil/a: Abigor)

Abigor
  5. 7. 2014, 5:13
Klasickej Nečas, tj. suchopárnej úvod, kterej je ovšem třeba si přečíst, páč v něm shrnuje základní fakta. Pak následuje spousta svědectví bejvalejch vězňů, bez autorskýho zásahu. Nechává tedy prostor pro nářečí atd. To je paráda, nechává mluvit historii samu a on se do toho neplete. Ukazuje to mnohé. Je to bída, kniha je skvělá. Pro zájemce o genocidu je tohle povinnost!