Současné předlohy písma na primární škole jako součást reforem ve školství

Současné předlohy písma na primární škole jako součást reforem ve školství Originální název: Současné předlohy písma na primární škole jako součást reforem ve školství

Univerzita Palackého - 2014
ISBN: 978-80-244-3992-1

Univerzita Palackého (2014) 978-80-244-3992-1 140

Předkládaná monografie přináší zcela nový pohled na problematiku elementárního psaní. V monografii popisujeme doposud používané jednotažné lineární písmo a novou předlohou písma pod názvem Comenia Script, které bylo povoleno pro výuku psaní v primární škole MŠMT ČR od roku 2012. Výzkumným šetřením byly hodnoceny výsledky obou písemných předloh žáků primární školy po stránce kvalitativní. Na základě rozboru písemných textů žáků primární školy byla popsána pozitiva a negativa uvedených písemných předloh. Cílem předkládané monografie bylo popsat teoreticky jednotlivé předlohy písma a empiricky ověřit jejich kvalitu. V této souvislosti jsme sledovali i další z kategorií v hodnocení písma, a tou je rychlost písma. (Založil/a: samara)