Stručnější historie času

Argo - 2006
ISBN: 80-7203-725-0

Argo (2006) 80-7203-725-0 148
Mladá fronta (2003)

Žijeme ve zvláštním a nádherném světě. Je třeba být obdařen neobyčejnou představivostí, aby člověk dokázal docenit ohromující stáří vesmíru, jeho velikost, bouřlivost a dokonce i krásu. Postavení přisouzené nám lidem je docela bezvýznamné. Musíme se velice snažit, abychom dali nějaký smysl tomu všemu, čím jsme obklopeni, a abychom pochopili svou úlohu a účel svého bytí.
Nesporný úspěch první Hawkingovy "Stručné historie času" svědčí o tom, jak rozšířený je zájem o otázky, které si v ní autor klade: Odkud pocházíme? Proč je vesmír takový, jaký je? Pro mnohé čtenáře nebylo snadné některým pasážím v původní verzi knihy porozumět. V novém vydání, napsaném nyní ve spolupráci s teoretickým fyzikem Leonardem Mlodinowem, si autoři dávají za cíl především usnadnit pochopení obsahu, také však doplnili řadu nových poznatků, které se ve fyzice a kosmologii objevily během posledního desetiletí. (Založil/a: skjaninka)

depeche
  11. 1. 2011, 15:56
Moc hezké, když se člověk dokáže podívat na tak velké věci, které se kolem "dějí", s odstupem a polopatickým vysvětlením, každopádně doporučuji všem, které pohled na noční oblohu nenechá jen tak chladnými a chtějí se ptát ... bez prostoru není čas, bez času není prostor, tak jak to tedy bylo ?
H0nzy
  25. 5. 2013, 20:58
Vesmir pro amatery a zacatecniky. Polopaticky vysvetlene zajimave teorie, jen bych preskocil tu budoucnost.