Usměvavý muž

Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Host - 2014
ISBN: 978-80-7491-071-5

Host (2014) 978-80-7491-071-5 368

Nastal čas, aby komisař Wallander skončil u policie? Další temná záhada z bestsellerové série.

Poté co komisař Kurt Wallander při výkonu služby zabije člověka, propadne se do alkoholem poháněné deprese. Během dlouhých, osamělých procházek po dánském pobřeží dospěl k rozhodnutí, že jeho čas u policie je u konce. Vyhledá ho však starý přítel a požádá ho o pomoc při vyšetřování podezřelé smrti jeho otce. Kurt o tom nechce ani slyšet a chystá se podat výpověď. Záhy však zjistí, že onoho přítele nalezli zastřeleného. Okamžitě změní rozhodnutí a vrátí se do práce, aby vyšetřil případ dvojnásobné vraždy.

Postupně odkrývá spletitou síť podvodů a za tím vším tuší věčně usměvavou tvář. Má to všechno nějakou souvislost? Ale zatímco se Wallander vydal na stopu vrahovi, někdo je na stopě Wallanderovi. (Založil/a: dejw)

vladislaus
  21. 11. 2016, 19:50
S tímto případem komisaře Wallandera jsem byl celkem spokojen. Až na začátek, kde se objevilo obvyklé severské klišé o problémech policistů s alkoholem. Obdivoval jsem odvahu policejního týmu bojovat s tak mocným člověkem, který disponuje ohromným kapitálem. Škoda , že happyend se může odehrávat jen ve spisovatelově fantazii. V reálném světě se nám o dopadení takových padouchů může jen zdát.
Rames
  22. 8. 2016, 10:40
Dost mě překvapuje že policista vycvičený ke střelbě a zvyklý na drsné podmínky své práce , se natolik sesype z toho že zabil člověka, že začne popíjet a uvažuje o odpočinku. Rychle si to ale rozmyslí a pustí se opět do vyšetřování na vlastní pěst , nečeká na kolegy při nebezpečných akcích a ohrožuje jen svou kolegyni . To vše jen proto aby se potvrdilo podezření které padlo už na začátku knihy, takže překvapení se nekoná ! A hrdina může opět propadnout svým chmurám aby v dalším díle povstal z popela jako Fénix a vrhal se do dalších nebezpečí.
A já se vrhám na další díl!
VerenaLord
  29. 6. 2016, 17:47
Depresivní začátek celé knihy ve mě navozoval dojem, že série musí tímto dílem zaručeně skončit, neboť jsem předpokládala, že se komisař uchlastá. Ale nakonec se vzchopil a začal vyšetřovat velmi náročný a takřka neprůhledný zločin. Nakonec díky své intuici se mu podaří vraha odhalit a chytit ho dřív, než pláchne pryč.
illy
  17. 2. 2016, 11:00
Klasická Mankellovka. Začátek je tak nádherně depresivní, že jsem chtěl s Kurtem začít chlastat a rok si užít v temnotě dna. Pak začne vyšetřování, Kurt se vzchopí a ... dále už jedeme ve známých kolejích. Čte se to výborně, ale hvězdu ubírám proto, že prostě nemám rád když znám totožnost vraha hned na začátku.
Blama
  8. 9. 2016, 8:57
Komisar Wallander je muj velky oblibenec, detektivky jsou velmi ctive, vysetrovani je napinave a pritom nejde o nejake brutalni popisy silenych vrazd... Tak se mi to libi, uz se tesim na dalsi dily....