Půjčovna masa

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Triton - 2005
ISBN: 80-7254-700-3

Triton (2005) 80-7254-700-3 579

Zemi ovládají několik set let staří megalomani a lidské tělo je jen jakýsi drahý oblek, který lze snadno vyměnit "pouzdrováním".

Na Zemi je teleportován Takeshi Kovacs (speciálně cvičený voják a zabiják), je mu zapůjčeno tělo policisty, jehož tělo (báze) si odpykává trest ve skladišti, a jeho úkolem je vyšetřid záhadnou smrt. Aby Kovacs případ vyřešil, musí porazit nepřátele, které si nadělal v minulosti, přelstít přitažlivou, ale prohnanou manželku svého zaměstnavatele, zorientovat se v politice Spojených národů, naučit se důvěřovat umělé inteligenci a vypořádat se k rostoucí náklonnosti ke Policistce Kristin Ortegové, která milovala tělo, jenž má Kovacs půjčeno.

Kniha je směsí všech možných žánrů od detektivky, přes sci-fi až k hororu a je dost složitě napsána. (Založil/a: Tomáš Hořovský)

Richard K. Morgan Richard K. Morgan
*24.09.1965

Esther Darnett
  30. 11. 2013, 10:56
Moje první přečtená Morganovka. Název mě zaujal natolik, že jsem ani nepátrala po více informacích, jednoduše jsme byla zvědavá. A hele, ono to bylo výborný :-).