Člověk jako východisko dialogu kultur

Člověk jako východisko dialogu kultur

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-7405-315-3

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-7405-315-3 92

Syntagmatické spojení transkulturní komunikace, které se tato publikace snažila představit a ukotvit, vychází ze zásadních a vážných otázek, které před nás klade dynamický vývoj současné reality západní společnosti, potažmo celého globalizujícího se světa. Mohutnou stavbu rozmanitosti kultur nevnímáme jako nesourodý nespojitelný materiál, ani jako jednoduchou, snadno a jakkoliv použitelnou stavebnici. Účelem naší knihy byl pokus o definování fundamentálních východisek, na kterých by bylo možné funkční stavbu skutečné jednoty v kulturní rozmanitosti vybudovat. Do popředí vystupuje metafyzická perspektiva, s poukazem na fakt, že v oblasti mezilidského, mezikulturního, nebo interpersonálního, multikulturního, interkulturního a transkulturního soužití je klíčovou otázkou otázka antropologická.

Přínosem této knihy by měl být poukaz potřebu propojení a dialogu mezi kulturně-sociálním a metafyzickým antropologickým přístupem. (Založil/a: Jamesová)

František Burda František Burda

Jan Hojda Jan Hojda