Inspirovanost Písma

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

KMS - 2013
ISBN: 978-80-87904-13-8

KMS (2013) 978-80-87904-13-8 103

Autoři (oba teologové a překladatelé Bible) se zamýšlejí nad důležitými otázkami ohledně našeho přístupu k Písmu: Jak k nám Bůh mluví? Co je to vlastně "inspirace"? Proč nám bylo Písmo dáno? Je bible Božím slovem? Je biblický text spolehlivý? Jk je to s dobovou podmíněností Bible? Jak ji číst, interpretovat – jak ji žít? Na tyto otázky se snaží odpovědět Dan Drápal v první části knihy. V druhé části pak Jiří Hedánek přibližuje různé teologické pohledy na inspiraci, jejich výhody a nevýhody. Kniha je povzbudivým čtením pro všechny, kteří chtějí Bibli lépe rozumět a přijmout z jejího poselství co nejvíc. (Založil/a: Jamesová)

dov
  20. 7. 2014, 19:49
Moc zajímavé je spojení obou protagonistů. Dan Drápal se svou hlubokou znalostí a až skoro lidovým podáním na straně jedné a Jirka Hedánek zjevně poznamenán stylem a precizností vyjadřování odborníka. Oba píší na stejné téma a přitom, každý přináší něco jiného. Nejde jim jen o shrnutí argumentů a vyvození možná předem očekávaných závěrů. Jdou hlouběji. Přinášejí porozumění, proč se vyskytují různá pochopení tématu a jak mohou oživit čtení Písma. Nejde jen o apologetický pamflet a to je na publikaci cenné, a proto ji stojí zato číst.