Posedlosti francouzských králů

Posedlosti francouzských králů

Brána - 2014
ISBN: 978-80-7243-698-9

Brána (2014) 978-80-7243-698-9 304

Jindřich IV.: mobilizoval třistatisícovou armádu pro krásné oči blondýny o 42 let mladší než on. Ludvík XIV.: jeho milostné eskapády zruinovaly monarchii. Regent Filip Orleánský: tento prostopášník se vyspal s každou, vlastní dceru nevyjímaje. Ludvík XV.: po letech spořádaného života propadl pedofilii. Napoleon I.: 60 oficiálních milenek plus ženy bez ohledu na společenské postavení, které si nechal přivádět do každého tábora. Napoleon III.: nejlepší zákazník pařížských nevěstinců, jemuž nadto vrchní správce divadel dodával herečky. Kniha se hemží neodolatelnými popisy scén, v nichž se láska snoubí s cynismem, rafinovanost se špinavostí, směšnost s tragikou. Ve srovnání s líčením těchto sexuálních nevázaností nám budou naši současní vládnoucí činitelé se všemi svými výstřelky připadat jako nevinná školní dítka! (Založil/a: Jamesová)