Dvacáté století

Podtitul: Dějiny světa od roku 1901 do současnosti

BETA Dobrovský - 2004
ISBN: 8073061317

BETA Dobrovský (2004) 8073061317 632

Renomovaný britský historik, autor několikasvazkových Dějin světa, i jejich stručné a českým čtenářům známé ilustrované verze Přehledné dějiny světa, dokončil krátce před svou smrtí své poslední významné dílo – Dvacáté století, v němž čtivou a výstižnou formou čtenáři umožňuje pochopit mimořádně dynamickou a neklidnou dobu, v níž většina z nás prožila část života. Ze spousty pronikavých změn a událostí ovlivňujících životy milionů lidí vynikají zejména tři klíčové faktory - obrovský populační růst posledních sta let, mocenský úpadek Evropy, která po několik století ovládala prakticky celý svět, a převratný posun v údělu a významu žen. Stejně jako Robertsova předchozí díla je i tato kniha určena jak odborné veřejnosti, tak i široké obci čtenářů, kterou zajímají historické souvislosti. Přeložily Květa Macáková a Hana Řeháková. (Založil/a: Shawna)