Vnitropolitické a zahraničněpolitické bezpečnostní aspekty státu

Vnitropolitické a zahraničněpolitické bezpečnostní aspekty státu Originální název: Vnitropolitické a zahraničněpolitické bezpečnostní aspekty státu

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-87472-68-2

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-87472-68-2 82 Vydal: Vysoká škola evropských a regionálních studií, o.p.s.

Měli bychom opět rekonceptualizovat bezpečnost státu? Podceňujeme stále některé latentní hrozby a daří se nám čelit hrozbám stávajícím? Podařilo se rozvinout a upevnit deklarované cíle bezpečnostní strategií boje proti terorismu na regionální i evropské úrovni? Jak se proměňují v čase vnitrostátní faktory destabilizující politické režimy? Na tyto a další podobné otázky se snaží nalézt odpovědi publikace autorů věnujících se v oblasti práva, bezpečnostních teoriích, sociologie, politologie, kriminologie a další problematice bezpečnosti. Publikace nabízí multispektrální pohled na vybrané vnitropolitické a zahraničněpolitické aspekty bezpečnosti státu a snaží se postihnout současnou dynamiku evropské bezpečnostní situace. (Založil/a: Anděl)