Esej o tragédii

Esej o tragédii

Host - 2014
ISBN: 978-80-7491-055-5

Host (2014) 978-80-7491-055-5 288

Tim Macbeth, sedmnáctiletý albín, nedávno přestoupil na prestižní Irvingovu školu, jejíž motto zní: „Vejdi, přítele najdi a přítelem se staň.“ Ale přítel je to poslední, co Tim hledá — doufá jen, že absolvuje poslední ročník, aniž by vzbudil příliš pozornosti. Ale navzdory své snaze zůstat nenápadný se zamiluje do hvězdy ročníku Vanessy, přítelkyně nejoblíbenějšího studenta na škole. K Timovu překvapení Vanessa jeho lásku opětuje, ale pokud by to někdo zjistil, mohlo by to otřást jejím společenským postavením. Tim a Vanessa navážou utajovaný vztah, ale navíc se musí vypořádat s esejem o tragédii, závěrečnou prací posledního ročníku, kterou zadává nejpřísnější učitel na škole.

Kniha je psána střídavě z pohledu zamilovaného Tima a také Duncana, studenta posledního ročníku, který odhaluje celou pravdu o Timovi a Vanesse.

Esej o tragédii je působivý příběh o zapovězené lásce a o tom, kam až jsou lidé schopni zajít, aby si uchovali svá tajemství. (Založil/a: saenea)

Elizabeth LaBan Elizabeth LaBan

Pett
  25. 8. 2014, 23:16
Po dlouhé době nevím co napsat...nerada knihám "škodím" jen proto, že jsem si nesedla se žánrem a zde mám ten pocit... děj se ubíral klasickým středoškolským tempem... ona je dokonalá, on outsider... ona má přítele blbce... on jí miluje... blbec je mu v patách... rozplétáte příběh jedné nešťastné první lásky...já v tom bohužel větší poselství nenašla...postavy i děj mi přišly ploché a nezajímavé...pouze konec mě překvapil...čekala jsem trochu víc, ale předesílám, že nejsem čtenářem středoškolských dramat :)
Katniss Lavender
  15. 1. 2015, 22:04
Esej o tragédii je opravdu výjimečná kniha. Předpokládám, že se nebude líbit každému, ale trochu odrostlejší čtenáře se zálibou v melancholii jistě potěší stejně jako mne. Příběh je milý, nevtíravý a svěží, upoutal mne hned na prvních stránkách a i když jsem potom ke konci tušila, jak to všechno vlastně bylo a jak to dopadne, stejně jsem natěšeně četla dál až do konce. Kéž bych objevila víc takovýchto příběhů... určitě někde jsou a čekají na přečtení...

Moji recenzi najdete na http://katcinabibliotheka.blogspot.cz/2015/03/rc-esej-o-tragedii.html
ideal_alien
  27. 12. 2015, 16:25
Knihu jsem právě dočetla musím se přiznat, že něco podobného jsem doposud nečetla. Sice jsem občas měla zmatek v osobách, ale byla to krásná kniha. Tragická, ale nádherná.
Pihtipudas
  30. 7. 2014, 14:48
Esej o tragédii je o tom, co můžeme způsobit, když si sami sebe nevážíme a dovolíme ostatním, aby nás zničili. Přečtěte si tuto knihu ne proto, abyste zavzpomínali či si prožili středoškolskou lovestory. Přečtěte si ji proto, abyste nedělali podobné tragické přešlapy, jaké dělá románový Tim. Abyste si vážili svého života, své lásky a především sami sebe.
deniska89
  12. 8. 2015, 14:28
Přijde mi, že anotace úplně neodpovídá tomu co jsem četla, cítím z ní naivitu a klišé. Příběh vypráví o tom, jak důležitou roli v našem životě hrají rozhodnutí, sebedůvěra a to jak se máme rádi. Knížka není ani tak o životě na střední, jako o životě samém. Donutí přemýšlet, co je to tragédie, jak vzniká a zda se jí dá předejít...

Moje recenze zde: http://denicte.blogspot.cz/2015/08/esej-o-tragedii-elizabeth-laban.html
Ivana Sobotková
  25. 9. 2016, 9:59
Tak o tuhle knížku jsem pohledem zavadilo jednou tak v knihovně a říkám si,že jsem o ní hodně slyšela na blozích od blogerek a jak ji vychvalovaly:)Nedalo mi to a další návštěvu knihovny jsem si knihu půjčila a můžu říct,že si ji budu pamatovat:) Jsou zde krásně popsané dva příběhy,které si jdou tak ruku v ruce celou knihou - příběh Duncana a příběh Tima.Výborné popsané prostředí školy,a přišlo mi že se Duncan docela ztotožňoval s osudem Tima v některých částech Timova příběhu.A ano slovo RELEVANCE RELEVANCE RELEVANCE opravdu člověka nenechá spát a bude si ho pamatovat určitě ještě hodně dlouho:)
Teszi
  22. 8. 2016, 12:00
Pro mě se tato kniha stává jednou z nejoblíbenějších. Kniha mě uchvátila, začátek byl možná trochu pomalejší, ale jsem opravdu ráda, že jsem na takovou kniha narazila. Věřím, že si s knihou někteří nesedli, mě však donutila se zamyslet nad tím co je opravdu tragédie a jak naše rozhodnutí může tolik věcí změnit. A to od knihy vždy čekám, čekám od ní, že mě posune dál.
anetdytr
  20. 11. 2015, 22:14
Neurazí, nenadchne, ale že by to byla kniha od které nemohu odtrhnout oči jak se mi to běžně stává tak to se říct opravdu nedá :)