Loutka

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4516-4

Knižní klub (2014) 978-80-242-4516-4 384

Vanessa Michael Munroeová, chameleon a úspěšná lovkyně informací, si vysloužila reputaci člověka, který dotáhne do konce i nebezpečné zakázky na hranici zákona. Její schopnosti jí však nadělaly i mnoho nepřátel. Jednoho dne je unesena a uvržena do podzemního světa, kde ženy jsou pouhým zbožím a každý jejich pohyb řídí záhadná postava jménem Loutkář. Munroeová musí využít své jedinečné nadání, aby dopravila ostře sledovanou dívku do stejné noční můry, jakou kdysi sama prožila – v opačném případě odsoudí osobu, kterou nadevše miluje, k mučení a jisté smrti… Po Lovkyni informací a Neviňátku je tu Loutka, další napínavý příběh, jehož hlavní hrdinka snese srovnání s kultovní Lisbeth Salanderovou. (Založil/a: saenea)

Taylor Stevens Taylor Stevens
*1972

Rutsuka
  22. 11. 2014, 9:27
Třetí díl se mi líbil víc než předcházející Neviňátko. Zápletka super (i když je to opět dost děsivé, když si uvědomím, že obchod s bílým masem a surové zacházení s lidmi není jen na papíře, ale že to tak ve světě chodí). Nevím, jestli se postupně zlepšil styl psaní autorky nebo jen překlad, ale potěšilo mě, že už se na každé druhé stránce neobjevují "kotníky prstů" a "odstíny šedé" jako u prvního dílu. Celkově jsem s knihou moc spokojená a těším se na další pokračování. Doufám, že v ČR vyjde i krátký "mezidíl" o zlikvidovaní Pana Hollywooda (v originále The Vessel, oficiální čtvrtý díl je The Catch).
Eidalon
  19. 11. 2014, 22:24
Třetí kniha Taylor Stevensové (01_ Lovkyně informací - 2011, 02_Neviňátko -2012) a opět mohu zařadit ke knihám, které bych si rád ještě někdy přečetl a mohu jen doporučit všem milovníkům tohoto žánru.

Hlavní hrdinové zůstávají a pochopit jejich vzájemný vztah a vazby a pochopit Vanessu, to znamená mít přečteny oba dva první díly. Byť dějově na sebe knihy nijak nenavazují – jedná se o tři různé samostatné mise - hlavní hrdinové se v čase vyvíjejí a vytvářejí si k sobě vazby a vztahy se kterými autorka ve třetím díle volně pracuje a předpokládá, že je čtenář z předchozích knih zná.

Kdo je Vanessa Michael Munroeová, Miles Bradford ale i ostatní, to si autorka „odbyla“ ve své první knize. Knihy na sebe navazují jen časovou posloupností.

Loutka je příběh, který se oproti prvním dvěma dílům dějově trochu odlišuje. Setkáte se zde se svými hrdiny v trochu jiné pozici, ale stále jsou to profesionálové, kteří musí za splněním svých misí a cílů jít až za hranu běžného chování a vyšetřování. Je to boj o holý život na hraně všeho myslitelného.

V pozadí celé akce stojí celebrita, dále bývalá šéfová Vannesy, klasický psychopat, který neví co s penězi a pak organizovaný zločin, kterému není nic svaté. Vše zastřešuje téma „obchodu s bílým masem“ a na strhující děj a román máte zaděláno.

Vanessa je opět nedobrovolně vtažena do role, která se jí vůbec nelíbí, je loutkou v rukou druhých, kteří ji přinutí dělat věci tak, jak chtějí a proti její vůli, loutkou je ona, loutkou je i její chráněnkyně a nakonec i její největší nepřítel. Za nitky tahají druzí a jako donucovacích prostředků využívají ohrožení nejbližších osob zúčastněných.

Hrdinové nemají mnoho možností, jak uniknout, přestože ví, že na konci mise je čeká jen jeden možný osud. Hledají cesty, jak se dostat z čarovného kruhu, ale zatím jen narážejí na nepřekonatelné překážky.

Podaří se nakonec vše vyřešit a nebo se stanou dalšími bezvýznamnými obětmi?

Čtěte, tentokrát kniha nabírá obrátky přesně podle hesla. Vyrazíme do cíle na 100% a v závěru budeme postupně přidávat.

Velmi vzrušující a návyková četba, dávám plné hodnocení.
Adele
  4. 2. 2016, 19:48
I ve třetím díle se rozhodně udržuje laťka velmi vysoko. Příběh je velmi zajímavý, přihlédneme-li navíc k tomu, že se toto ve skutečném světě opravdu děje. Můj názor je že ve dvou třetinách knížky jde úroveň dolů, ten konec už mě úplně nebavil. Pro mě asi nejlepší Neviňátko, pak Lovkyně a nakonec Loutka. Rozhodně ale stojí za přečtení. 85%
Susan94
  17. 3. 2016, 18:44
Moje první knížka od této zajímavé autorky. Rozhodně bych postavu Munroeové přirovnala k legendární Lisbeth Salanderové, moc mě tahle postava bavila a stejně jako Lisbeth jí prostě nic nezabije a nezničí. Děj byl zajímavý s ohledem na zkutečnost, že tohle se opravdu děje. Bohužel konec mě zklamal, protože napětí negradovalo a bylo to takové zmatené. I tak 85%