Rudý šál

Rudý šál Originální název: Red scarf / Under a Blood Red Sky

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-705-3

BB art (2010) 978-80-7381-705-3 424

Přátelství Sofie Morozovové a Anny Fedorinové se začne aktem přátelské pomoci a podpory, když si Sofie v roce 1933 v sibiřském pracovním táboře zraní ruku. Od té chvíle se obě mladé ženy vzájemně podporují v každodenním zápase o přežití. Jen dvě věci dodávají Sofii sílu přežít – touha po svobodě a Annina vyprávění o kouzelném dospívání v předrevolučním Petrohradě.
Když křehká Anna onemocní tuberkulózou plic, Sofie se rozhodne utéct z lágru. Je odhodlaná najít Anninu celoživotní lásku Vasilije a s jeho pomocí zachránit Annu, která by nepřežila tisícikilometrové putování pěšky tajgou. Sofie se musí spolehnout na jedinou informaci, že Vasilij nyní žije pod novým jménem v uralské vesnici Tivil. Po dlouhém putování krásná a charismatická Sofie dorazí do hledané vesnice, kde neujde pozornosti místního cikána s nadpřirozenými schopnostmi, pohledného ředitele továrny Michaila Pašina a přísného předsedy kolchozu Alexeje Fomenka.

Tyto postavy se stanou mocným zdrojem nebezpečí pro Sofii i její velkou touhou. Na stránkách tohoto historického románu tak ožívá stalinistické Rusko rozervané vnitřním konfliktem. (Založil/a: Kaori)

estrellita
  4. 7. 2012, 18:05
Hezky čtivě napsané, bavila mě moc, přečetla jsem ji opravdu jedním dechem, ale závěr mě zklamal, celý ten happy end na konci knize ve finále dost ubral...
matylda86
  10. 10. 2010, 22:51
Kniha se velmi dobře četla, měla velmi spletitý děj. Nenudila jsem se. Neměla jsem představu, jak děj bude pokračovat. Doporučila bych ji k přečtení ostatním.