Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Smrtící prach

80%
4 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Smrtící prach Originální název: Tödlicher Staub

Nejnovější vydání:
Blesk - 1998
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Blesk (1998)

V r.1991,krátce po zhroucení SSSR, celníci na německo-polské hranici zastavují kradený automobil a v motoru objevují nenápadnou olověnou kostku. Bezradní úředníci posílají nález zemskému kriminálnímu úřadu, kde ještě téhož dne vydávají spěšné hlášení - stupeň nebezpečí číslo jedna! Zjištění laboratoře je totiž katastrofální - obsahem kostky je 50 g plutonia pro výrobu atomových zbraní. A už dva gramy tohoto prachu stačí, aby smrtelně zamořily milionové město. Na celém světě začíná horečné pátrání po těch, kdo stojí v zákulisí miliardového atomového bezcharakterního obchodu. Stopy brzy vedou k luxusní prostitutce Natalje Petrovně do Moskvy, která hraje neprůhlednou, ale ústřední roli. Kdo je tato žena a pro koho ve skutečnosti pracuje?
Spisovatel H.G.Konsalik opět pečlivě pátral v archivech a shromažďoval znepokojivá fakta, na kterých se Smrtící prach zakládá. (Založil/a: olla)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

olla
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 7. 2014, 21:39
Heinz Konzalik napsal zajímavý román na velice znepokojivé téma. Člověka až zamrazí, když si uvědomí, kolik jaderného a štěpného materiálu je uskladněno v bunkrech a laboratořích bývalého SSSR a jací lidé k němu mají přístup a že za miliony dolarů se neštítí ničeho.A že atomové pašeráctví existuje, o tom není žádných pochyb. Jen by si měli ti "kšeftmani z nejvyšších mafiánských kruhů" uvědomit, že případná katastrofa by se týkala i jich. Román je opravdu k zamyšlení. Jen se mi tam nelíbila postava ruské šlápoty Natalji, která měla úlohu jakési novodobé Mata Hari, tj. v posteli vyzvědět od prodejců či zájemců o jaderný materiál, jejich záměry a choulostivé informace pak tlumočit svému milenci, takto hlavě atomové moskevské mafie. Vypadá to totiž, že se z mocných bossů v tomto obchodu stávají v posteli senilní užvanění dědci, což je naprostý nesmysl.