Šamanka

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Víkend - 2009
ISBN: 978-80-7222-607-8

Víkend (2009) 978-80-7222-607-8

César, který až dosud jen vylepšoval články žurnalistických hvězd, se vydá do Barmy, aby se pokusil získat rozhovor od největšího obchodníka s opiem, k němuž už dávno nepronikl žádný novinář. Po příjezdu do Rangúnu se seznámí s francouzskou lékařkou Julie, která ho požádá, aby doručil vzácný rubín legendární šamance, které místní lidé říkají Žena - Tygr, a napsal o ní článek. Netuší, že mu půjde o život a že ho na konci cesty čeká překvapení, které zcela změní jeho život (Založil/a: Lopatka)

niknikita
  8. 9. 2014, 14:19
Příběh novináře se odehrává v neklidné Barmě a myslím, že nemá daleko k realitě. Nechybí naprosto nic, co dobrý román potřebuje, Je tady napětí, exotické a neuvěřitelné prostředí a neschází ani láska - a ne jen tak obyčejná. Opravdu jsem si čtení užívala a dokonce se k ní okamžitě vrátila, protože jsem si to potřebovala pořádně prožít, přestože číst dvakrát za sebou stejnou knihu, to moc často nedělám.
Šamanka patří ke knihám, které bych měla ráda ve své knihovně.