Miluj mě a chraň

Miluj mě a chraň Originální název: To love and to cherish
Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Ikar - 2001
ISBN: 80-7202-833-2

Ikar (2001) 80-7202-833-2 317

Devon, 1854.

Po smrti starého lorda Aubreye se do rodného sídla vrací jeho „ztracený“ syn Geoffrey s manželkou Anne. Léta zhýralého života má vepsána ve tváři, ale o jeho smrtelné nemoci ví pouze Anne.

Naděje vesničanů, že se mladý vikomt postará o rozkvět chátrajícího panství, se brzy rozplývají, avšak největší zklamání prožívá reverend Christy Morell, Geoffreyův přítel z dětství. Z pozice kněze se snaží pomoci Anne, v níž navzdory prvnímu dojmu objevuje silnou a krásnou osobnost. Společné chvíle strávené organizováním společenského života a zvelebováním vesnice se pro oba postupně stávají přátelskými schůzkami a nakonec se do sebe zamilují. Svůj vztah však musí vzhledem k Annině manželství uchovávat v tajnosti, což jim přináší mnoho bolesti a trápení.

Jejich zoufalá situace se postupně vyhrocuje v drama a jediným řešením se zdá být okamžité a definitivní odloučení milenců. Na poslední chvíli však zasáhne osud v podobě otřesné tragické události, která paradoxně vše v dobré obrátí. (Založil/a: TeddyM)

Patricia Gaffney Patricia Gaffney
*1944