Malováno krví

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-325-8

BB art (2013) 978-80-7461-325-8 328
BB art (2010) 978-80-7381-699-5 328

Třetí pokračování série s Petrokem z Aunefordu, které se odehrává ve 13. století. Petroc obchodem s relikviemi neskutečně zbohatl, ale místo toho, aby si užíval nově nabytého bohatství, vrhá se se svými druhy z lodi Kormorán do víru křížové výpravy proti katarům, které se francouzský král Ludvík IX. rozhodl ohněm a mečem vyhladit. Do boje si berou i svoji nejcennější relikvii – plátno s posmrtným otiskem těla ukřižovaného Ježíše.
Petrokův přítel a rádce, kapitán de Montalhac, se spolu se zbývajícími obránci stahují do pevnosti Montségur, kde se chtějí do posledního muže bránit útokům armády křižáků, kterou proti nim král Ludvík vyslal.
Mezitím po celé jižní Francii hoří hranice s katarskými kacíři a ta největší se chystá na úpatí Montséguru. Podaří se Petrokovi zachránit přítele před jistou smrtí? (Založil/a: Kaori)

Pip Vaughan-Hughes Pip Vaughan-Hughes
*01.01.1964

Mazda
  29. 2. 2012, 10:45
I toto pokračování příběhu Petroka a jeho přátel z Kormorána se mi moc líbilo. Husí kůže, očekávání, zděšení, zlost, smutek a dojetí na konci. Tyto pocity mě provázely při četbě.
sheeno
  1. 2. 2011, 15:35
Pořád jsem čekal, kdy se utahaný děj konečně přesune k napínavému závěru, jak je to psané na obálce knihy, to se však nestalo. Tato kniha popisuje příběh několika lidí, který vám moc nedá. Nedozvíte se ani moc informací z této doby. Byl to prostě dárek k Vánocům, který byl povinností přečíst. Nic víc.