Putování bez fraku

Originální název: Putování bez fraku
Poprvé vydáno celosvětově: 1968

Československý spisovatel - 1968

Československý spisovatel (1968) 228

Ve společné knize a pod jednotným názvem sešly se tři cestovní deníky dvou Čechů a jedné Češky, kteří se nezávisle na sobě a za různých okolností dostali do zajímavých, často až exotických míst dnešního světa: do pracovního tábora Mezinárodní dobrovolné služby (SCI) v Japonsku (Eda Kriseová: Já & Ponsko), na katolickou universitu v belgické Lovani (Otakar Mohyla: Belgická skripta) a na pouť z indického universitního města po indickém venkově (Vladimír Miltner: Z Púny do Púny). Všechny tři práce však spojuje intimní subjektivita jejich pozorování země, krajiny, způsobu života a hlavně obraz prostých lidí všech vrstev a profesí, pohled zblízka na neoficiální tvář té které země a její problémy, i poutavé, strastiplné a zároveň komické osobní zážitky cestovatelů, putujících na vlastní pěst a s nemnoha groši v kapse. Kniha je doprovázena mnoha fotografickými přílohami. (Založil/a: Jan.S.Harold)