Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Encyklopedie antiky

100%
5 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Encyklopedie antiky Originální název: Encyklopedie antiky
Poprvé vydáno celosvětově: 1973

Nejnovější vydání:
Academia - 1973
Počet stránek: 744
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Academia (1973) 744

Dílo týmu předních českých odborníků, vědeckých pracovníků Československé akademie věd a vysokých škol, obsahuje vše, co v něm bude uživatel o starověku hledat. Má umožnit porozumění velkému kulturnímu odkazu antiky těm, kdo neměli možnost seznámit se s ním jinak.
Encyklopedie zahrnuje všechny významné jevy a osobnosti od nejstarších dob, kdy se začla antická kultura vyvíjet, přes vrcholné období kultury řecké a římské až po dobu, kdy byla vystřídána kulturami následnými. Všímá si vlivů a ohlasů antiky v kultuře starokřesťanské a byzantské i v dalším evropském vývoji až do dnešní doby. Zeměpisně zabírá oblast celého známého starověkého světa a jeho kultur, pokud byl antickou vzdělaností dotčen.
Abecedně uspořádaná hesla jsou vyvážena, navzájem propojena odkazy a podávají stručnou formou maximální poučení podle nejnovějších poznatků o starověkých dějinách, literatuře, filosofii, právu, architektuře, výtvarném umění, divadle, hudbě a tanci, výchově, náboženství a mytologii, technice a vědě, o hospodářských a sociálních poměrech atd. Jako zvláštní oddíl jsou zařazeny sentence, úsloví a termíny (s označením správné výslovnosti) podnes hojně užívané a obecně známé, které představují rovněž součást živého dědictví antiky v naší době.
Encyklopedii doplňuje bohatá, uvážlivě vybraná obrazová dokumentace uměleckých děl, přehledné tabulky k řeckým a římským dějinám, barevné mapy a plány. Soupis základní literatury i odkazy na literaturu v heslech usnadňují cestu za dalším, hlubším poučením. (Založil/a: Jan.S.Harold)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace