Šest let

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4509-6

Knižní klub (2014) 978-80-242-4509-6 320

Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem Toddem. Po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově úmrtí, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam uvidí jeho manželku – ale vdova po Toddovi není Natalie… Jakákoli snaha najít tu, co mu kdysi zlomila srdce, pro Jake znamená odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především riskovat vlastní život.

Více než 60 milionů prodaných výtisků, 25 publikovaných thrillerů, 41 jazyků, v nichž vycházejí – Harlan Coben je stálicí na celosvětovém knižním bestsellerovém nebi. Společnost Paramount Pictures chystá filmovou adaptaci Šesti let s Hughem Jackmanem v titulní roli. (Založil/a: samara)

Peetuliska
  12. 8. 2015, 11:45
Jake je po čase nucen porušit svůj slib, slib, že svou lásku nechá odejít s jiným mužem a nikdy ji nebude hledat ani kontaktovat. Jenže okolnosti ho přivedou svůj slib porušit. Začíná neskutečná smršť napětí, odhalování tajemství a vražd. Kniha je psaná velice čtivým jazykem, svým způsobem mi to připomnělo vypravěčskou schopnost Stephena Kinga. A i přesto, že Jake je někdy superhrdina, co zvládne nemožné, řádky ubíhaly a ubíhaly a vy už jste nutně potřebovali vědět, jak to dopadne. Velice čtivé.
Morsie
  15. 7. 2014, 14:50
Fajn, tak tohle byla láska na první pohled! Nebo lépe řečeno na první stránku... větu... slovo... písmeno! Už dlouho jsem do žádné knížky nebyla tak zažraná, jako právě do Šesti let! Úžasná kniha, propracovaná do nejmenšího detailu, napínavá, vtipná, trochu romantická - všechno dávkované tak akorát v té míře, aby vás to nutilo otáčet stránku za stránkou. Šest let je pro mě senzační literární skvost a asi taky nejlepší úlovek letošního léta. Tak už tu necivte a koukejte jít číst!
Adele
  24. 5. 2015, 16:56
Na tuhle knížku jsem se hrozně moc těšila, ale nakonec mi přinesla asi něco jiného než jsem očekávala. Čekala jsem, že se projeví víc jako thriller, já jsem tam z tohoto žánru zase moc neshledala. Některé části jsou poněkud moc, jedna s nich je, jak například píše smajlinka - Jake, superhrdina. Čte se to moc dobře, děj se rozvíjí, líbí se mi jakým směrem, jak autor vysvětluje onu záhadu. Bohužel co mi ještě vadilo, byl ten závěr - poslední dvě strany tak přitažené za vlasy, že to prostě do té knížky vůbec nezapadlo, neuvěřitelné jak dvě strany dokážou znechutit :D Na pár mínusu je Šest let pořád dobrá knížka a stojí za přečtení.
smajlinka
  8. 1. 2015, 10:47
Hodně napínavá knížka, ale jak píše Astonius-taky mi moc nesedělo, že byl profesor Jake takový superhrdina. Zápletka zajímavá, i když taková dost těžko uvěřitelná
Katniss Lavender
  13. 1. 2016, 17:23
Tohle byla první, ale rozhodně ne poslední kniha, kterou jsem od Cobena četla! Jsem naprosto uchvácená a nadšená... opravdu si tento žánr začínám zamilovávat čím dál víc! :-)
MMacicekk
  9. 9. 2015, 17:58
Ztotožňuji se s názorem Astoniuse, rozjezd byl slibný, ale poté přišlo celkem zklamání. Přišlo mi to dost zamotané, těžko uvěřitelné a konec to celé zpečetil.
Artep524
  9. 5. 2015, 10:09
Stále mě táhlo dál zjistit, jak autor nakonec vysvětlí všechny záhady, na které Jake během svého pátrání naráží. Právě to dělá knihu zajímavou a čtenář si nedá pokoj, dokud neotočí poslední stránku.
Astonius
  26. 12. 2014, 11:28
Obsahuje spoiler spoiler Od knihy jsem čekala větší "obyčejnost". První třetina byla super, zajímavě rozjetý děj o profesorovi, který čirou náhodou přijde na záhadu, která mu nedá spát. Potud je vše v pořádku a byla jsem velmi zvědavá, jak se bude děj vyvíjet, ale hned po prvním "supermanovském" výkonu hlavního hrdiny, který se po zbytek knihy chová spíše jako neprůstřelný hrdina akčních filmů, přišlo to mé zklamání. Očekávala jsem více chytrého tajemství a uvěřitelnějšího obsahu - prostě si myslím, že normální člověk by se na na zjišťování okolností uvedených v knize hned po prvním "zastrašení" vykašlal a ani ta "velká láska", která u něj taky dost nereálně šest let přetrvala v takové intenzitě, by na tom nic nezměnila. Celková zápletka mohla být pouze v "soukromé sféře" hlavního hrdiny a jeho ztracené lásky, než se zabývat nepravděpodobnými organizacemi na "státní úrovni"... Kniha je ale velmi čtivá a myšlenkové pochody hlavního hrdiny plné ironie a humoru čtenáře baví.
Francesco
  29. 6. 2016, 19:36
Má druhá přečtená knížka od tohoto autora a za mě musím říct, že je to čím dál tím lepší. Určitě budu ve čtení od tohoto spisovatele pokrčovat. Šest let je skvěle napsaný detektivní román. Zápletka originální a konec úžasný. Nakonec do detailu rozluštěné všechny záhady, a to mám rád. V knize jsem nenašel "hluché" místo.
KamcaR
  19. 10. 2014, 9:37
Univerzitní profesor tvrdohlavě pátrá po své životní lásce a uniká při tom před pěstmi a kulkami zločinců. Knížka má v sobě snad všechno - zajímavou zápletku, skvěle propracovaný ději, napětí, vtip, ironii, emoce... Moc se povedla.
locin
  12. 10. 2016, 13:00
Příběh neustále udržoval člověka v napětí a velmi dobře utajoval velkou záhadu, která nutí číst/hltat stránku po stránce aby jste se konečně dostali k závěrečnému rozuzlení.
Zakončení bylo podle mě skvělé.
Kaja88
  21. 2. 2016, 21:11
Úžasná kniha, čte se jedním dechem! Opravdu Top dílo! Doporučuji všem! Určitém se k ní jednou vrátím. Díky této knize se stal Coben mým oblíbeným autorem.
wendel
  15. 11. 2015, 13:56
Tuhle knížku jsem si přečetl hlavně proto, že se mi zdála zajímavá základní zápletka. Coben mě v podstatě nezklamal. Po celou dobu mě neustále zajímalo jak se bude děj dále vyvíjet, takže jsem knihu zvládl velice rychle. Možná , že je to v druhé polovině místy trochu přehnané, ale co, vždyť je to jen kniha, a tá má pobavit, a to se mi splnilo.