Dobyvatel

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-209-1

BB art (2012) 978-80-7461-209-1 381
BB art (2009) 978-80-7381-643-8 381

Druhá kniha tetralogie Plátno tkané časem.

Moc Říše římské se dávno změnila v prach a zůstalo jen jedno staré proroctví, proroctví nalezené u rozpadající se Hadriánovy zdi, které mluvilo o kříži a divokých dobyvatelích ze severu, o novém světě a nové říši. Pak přišel rok 1066 a proroctví se náhle naplnilo. Na ruinách někdejší římské provincie začal vznikat nový mocný státní útvar, dějiny nové Británie započaly.
Dobyvatel je historickým román se strhujícím dějem, který osvětluje temnou epochu britských dějin a s vervou ji oživuje. Tato doba, plná násilí a krveprolévání, byla také obdobím uměleckých výbojů a časem budování národa a pokládání základů zákona.
Také je to čas možností, kdy běh dějin může utvářet Tkadlec... (Založil/a: Kaori)

HELLBOY-DB
  2. 10. 2014, 20:30
Po první knize už jsem zhruba tušil co mám očekávat a tak jsem se tentokrát do knihy nepustil s takovým očekáváním. Některé nedostatky se opakovaly, ale jelikož bylo ve všech obdobích vsazeno více na akčnější styl, který příběhu udělil větší dynamiku, tak je to tentokrát za ===80%.
Balu
  19. 11. 2014, 23:42
Nástupce Císaře odehrávající se v brutálnější a chaotičtější době. Zatímco Císař je převážně o politických machinacích pořímštěných britů, Dobyvatel popisuje loupeživé a dobyvačné nájezdy na Anglii v následujících staletích. Román je díky tomu svižný a čtivý, patrně i více, než předchozí díl.
Peter.Melon
  4. 1. 2013, 12:09
Dobyvatel je historický román se vším všudy.Dávám mu 80 procent.Je to výborně pojatá kniha.Doporučuji...