Kostnice

Kostnice Originální název: The Vault of Bones

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-623-0

BB art (2009) 978-80-7381-623-0 456

Kdo získá největší poklad, jaký na zemi kdy existoval? V temnotách Evropy třináctého století jej představují relikvie ukryté v malé kapli v troskách rozbořené Konstantinopole. Kristova trnová koruna, oštěp, kterým mu římský setník Longinus probodl bok, část kříže, na kterém byl ukřižován a mnoho dalších ostatků, jejichž cenu nelze vyčíslit pozemskými statky. Naším průvodcem je opět bratr Petroc, který se ovšem již definitivně vzdává naděje na život v církvi. A stejně jako v předchozím románu, i nyní se jeho osudy spojí s osudy lovce relikvií kapitána de Montalhaca, který jej vtáhne do svého světa. Petrokovu cestu však hned na počátku poznamená tragédie. Žal a smutek však nejsou ochranou před hamižností a touhou po bohatství. A kapitán de Montalhac potřebuje Petrokovu pomoc, protože kolem vzácných relikvií, které touží získat, krouží další a další dravci. Petroc se ocitne v samém středu bouře, která ho vytrhne z Londýna a přes benátské nevěstince ho zažene až do trosek zbořených paláců Konstantinopole. (Založil/a: Kaori)

Pip Vaughan-Hughes Pip Vaughan-Hughes
*01.01.1964

Mazda
  29. 2. 2012, 10:36
I toto pokračování Krvavé relikvie jsem přečetla jedním dechem. Londýn, Řím, trosky Konstantinopole, Benátky..nikde jsem se nenudila. Při Petrokově útěku rozbitými ulicemi Konstantinopole, schovávání ve sklepě s mrtvými mi naskakovala husí kůže. Skvělý příběh.