Růže ze Sevastopolu

Růže ze Sevastopolu Originální název: The Rose of Sebastopol

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-618-6

BB art (2009) 978-80-7381-618-6 424

Píše se rok 1854, propuká Krymská válka a mladí Britové se vydávají bojovat s novým nepřítelem – Ruskem. Nemocnice se však plní raněnými muži a Rosa Barrová, mladá, krásná a nebojácná žena se vypravuje na bojiště, odhodlaná zachraňovat jejich životy. Cestou se však beze stopy ztratí. Její sestřenice, domácky založená dívka Mariella Lingwoodová, jejíž snoubenec odešel do stejné války jako lékař, původně zůstala doma a vyměňovala si se svým nejdražším milostné dopisy, ale po Rosině zmizení se vypravuje svou sestřenici hledat. Její cesta z viktoriánského Londýna na Krym otřese celým jejím dosavadním životem, ale umožní jí odhalit vlastní sílu a vášeň, která jí pomůže přežít válečné útrapy. (Založil/a: Kaori)

Katharine McMahon Katharine McMahon

katapultova
  15. 3. 2012, 20:25
Příběh se zpočátku rozjíždí pomalu, ale od poloviny je naprosto strhující a není možné se od ní odtrhnout. Jedinou hvězdičku jsem ubrala za mírné zmatení v důsledku přeskakování v čase a za lehce nedotaženou psychologii postav. Autorka píše knihy o ženách a možná hlavně pro ženy, tuto knihu bych doporučila i mužům zejména kvůli perfektnímu vylíčení (britského) pozadí krymské války.
Edit: Po dalších dvou přečteních měním hodnocení na pět hvězdiček, protože moje první výhrada vzala za své dalším přečtením a protože bych knihu mohla číst stále dokola.