Krvavá relikvie

Krvavá relikvie Originální název: Relic

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-532-5

BB art (2009) 978-80-7381-532-5 336

Děj napínavé románové prvotiny nás přivádí do středověké Anglie roku 1235. Průvodce dějem a hlavní hrdina se jmenuje Petroc a žije poklidným a jednoduchým životem řádového novice. Studuje a jeho hlavní starostí je udržet si alespoň přiměřeně čistou duši a odolávat svodům místních dívek a piva. Jednoho dne se však ocitne uprostřed rafinovaně nastražené zlověstné pasti. Je obviněn z brutální vraždy církevního hodnostáře a krádeže relikvie nevyčíslitelné hodnoty. Dává se na útěk, ale vražedný templář, který na něj past nastražil, je mu v patách a podaří se mu zabít Petrocova nejlepšího přítele. Petroc se rozhodne pomstít jeho smrt a očistit své jméno.

Svůj osud sváže s osudem tajuplného lovce relikvií a s jeho pomocí se pokouší odhalit, co se kolem něj vlastně děje. Stojí před nelehkými úkoly. Musí vypátrat, jak a proč se jeho osud protnul s osudem starobylé relikvie a musí pomstít smrt přítele. Současně se musí vyhýbat nástrahám lásky, která přichází v podobě překrásné řecké princezny. (Založil/a: Kaori)

Pip Vaughan-Hughes Pip Vaughan-Hughes
*01.01.1964

Moreanne
  29. 6. 2014, 14:31
Kniha se četla relativně dobře, i když celkem pomalu. Příběh je zajímavý, neokoukaný, i když si myslím, že by si zasloužil trošku větší spád. Ono číst na desítkách stránek o putování pustou přírodou není vždy úplně zábavné.
tomdra
  13. 3. 2012, 18:27
Tato kniha mě vůbec nenatchla. Prvních 100 stran bylo docela nudných a potom příběh začal být napínavý, ale jen na několik pár stránkách a pak se zase vrátil do nudného příběhu. Čekal jsem od této knihy něco jiného. Docela mě zklamala.
Mazda
  29. 2. 2012, 10:22
Ze začátku jsem si nebyla jistá, co od této knihy očekávat. Ale hned v prvních kapitolách mě příběh zaujal a už nepustil. Autor umí skvěle popsat jak bídu tak krásu. Děj byl v některých částek trochu předvídatelný, ale na celkovém zážitku mi to neubralo.