Císař

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-085-1

BB art (2012) 978-80-7461-085-1 375
BB art (2009) 978-80-7381-562-2 375

První kniha tetralogie Plátno tkané časem.

„Ach dítě! Jsi vetkáno v plátno tkané časem, a přesto ses narodilo svobodné. Pojď a nech mne, ať ti zazpívám o tom, co je a co bude..."
Brica žije ve studené severní okrajové části Římské říše. Když v hrozných bolestech pracuje k porodu, začne vykřikovat latinské věty. Latinu však nikdy neslyšela, natož aby ji uměla.
Teprve později se ukáže, že tato žena pronesla proroctví, které se vztahuje ke smrti jednoho římského císaře. Proroctví, jež změní osud římského impéria, pokud se naplní. A tím celou budoucnost až do našich dnů. Zkouší ten, kdo tká plátno času, změnit život lidstva?
Římská říše padne a zmizí v propadlišti času, rodina Bricy je rozdělena, ale její proroctví je opisováno a předáváno z generace na generaci.
Tento příběh, popisující strašlivé boje mezi britskými kmeny a římskými legiemi i rušné ulice starého Říma, je mimořádným výletem do naší minulosti, když byla ještě pouhou budoucností, která mohla být změněna. (Založil/a: Kaori)

HELLBOY-DB
  1. 10. 2014, 21:14
Námět sám o sobě ve mně vzbuzoval velká očekávání, a teď bylo jen otázkou, jestli budou vyplněna. Autorovi se dařilo hlavně v první polovině díky zajímavým historickým událostem, které vedly k naplňování proroctví, ale už se tu trochu začínal objevovat jeden menší zádrhel a to, že jakmile jsem se sžil s postavami tak se děj posunul do dalšího období a začínal jsem zas nanovo. Za polovinou bylo jasné, že proroctví se musí naplnit a v tomto směru už nelze čekat nic nového a k zatraktivnění nepomohl ani děj, který se začínal stávat proti dobrodružnému úvodu více statickým. Místo římského dobývání nastoupilo spíše pletichaření a tak je výsledný dojem pro mě nakonec trochu zklamáním a je to jen silných ===60%.
Balu
  12. 9. 2014, 17:49
Rozhodně zajímavá kniha, která svým rozpětím pokrývá dobu, kdy byla Británie připojená k Římské říši. Na jejím počátku je vyřčeno proroctví, které se průběžní hrdinové snaží sledovat a na jeho základě dosáhnout svých cílů.
Hrdinové jsou "průběžní" proto, že každá část knihy se odehrává s odstupem několika dekád až staletí od té předchozí a každá tak mapuje o něco jinou dobu, což může být někdy docela matoucí. Přesto jsem byl s knihou spokojen a rád se podívám po jejích pokračováních.
Peter.Melon
  6. 2. 2013, 7:49
Román který je zajímavý i dobrý a dobře čtivý.Je napínavý i zdařilý.Stojí za přečtení.Doporučuji Vám ho.
Pechmanka
  23. 3. 2013, 14:14
kniha se mi moc dobře nečetla. Když jsem pochytila postavy a začala mít své oblíbence, tak najednou autor skočil o 150 let dál a vše začalo nanovo. A pak znovu.. Přišlo mi to nesouvislé a zbytečné. Jediné pozitivum pro mě je, že jsem četla první knihu z období stavby Hadriánova valu.