Smrt pro Gretu Garbo

Poprvé vydáno celosvětově: 1992

Erika - 1993
ISBN: 80-85612-35-6

Erika (1993) 80-85612-35-6 250

Božská Greta Garbo špionkou?
K napsání špionážního detektivního románu, jehož nechtěnou hrdinkou se stává Greta Garbo, sáhl autor po skutečné události dokumentované v archívech FBI.
Velká filmařská událost, jíž má být chystaný velkofilm o Johance z Arcu, s Gretou Garbo v hlavní roli, se postupně změní v boj americké a hitlerovské rozvědky, v němž nakonec jde slavné herečce o život.
Americký spisovatel George Baxt rozplétá v ději nejen sítě zločinu, ale odkrývá čtenáři i dosud neznámé stránky intimního života Grety Garbo a mnohých hvězd a osobností Hollywoodu té doby.
Román budící senzaci i pohoršení m ohl vyjít až po smrti Grety Garbo. Nepochybně se stane lahůdkou i pro našeho čtenáře.
(zdroj: www.databazeknih.cz) (Založil/a: catche)

NinadeL
  8. 10. 2014, 22:40
Typický porevoluční škvár, který se minul účinkem. Série Murder Case je v originále běžný fikční brak, ale u nás to dokonce překládal někdo, kdo například nepochopil, že Ginger Rogers je žena. Škoda slov.