Dítě v tanci

Nipos - 2016
ISBN: 978-80-7068-270-8

Nipos (2016) 978-80-7068-270-8 143
Nipos (2013) 144

Publikace široké laické veřejnosti přináší ojedinělým způsobem svědectví o pedagogicko-uměleckém procesu a o interakci mezi pedagogem a dítětem, na jehož konci je jednak hodnotné umělecké dílo, jednak osobitá výpověď mladého člověka - dítěte. Prostřednictvím fotografií Pavla Jasanského, pořízených v letech 2005-2011 na Celostátních přehlídkách dětských skupin scénického tance v Kutné Hoře, jsme se pokusili bez dlouhých slovních komentářů dokumentovat výsledky tohoto pedagogicko-uměleckého procesu. Kniha vychází u příležitosti 30. celostátní přehlídky Kutná Hora 2013 a dokládá 45 let (1968-2013) tvůrčí interakce mezi pedagogem a dítětem, kterou jsme uvykli nazývat tvořivá taneční výchova. Tvořivá taneční výchova je lety ověřenou výchovnou metodou, jejíž hodnotu podporují i výsledky institucionálního výzkumu NIPOS z let 2003-2007, uvedené v závěru publikace v samostatné kapitole. (Založil/a: vladislaus)